„The Alpinist” – niezwykły dokument – 13.07.2022

378

Sieć kin Helios zaprasza swoich widzów na najbliższy seans w ramach projektu Helios Sport! W środę, 13 lipca o godzinie 19.00, w wybranych multipleksach sieci wyświetlony zostanie jeden z najbardziej poruszających dokumentów filmowych ostatnich miesięcy. „The Alpinist” to nagrodzona statuetką Emmy historia Marca-André Leclerc’a, wspinacza-wizjonera, niezwykłego solisty.

Znany reżyser Peter Mortimer (autor między innymi produkcji takich jak „Dawn Wall: wspinaczka po rekord”, „Buntownicy na krawędzi” czy „Wysokie napięcie”), zaintrygowany nienagłośnionymi przez media wyczynami Marca-André, postanawia nakręcić o nim film. Jednak kanadyjski solista jest nieuchwytny: zmienia miejsca pobytu, nie występuje w mediach, nie ma telefonu ani samochodu i broni się przed dopuszczeniem ekipy filmowej do swojego świata czystego stylu wspinaczkowego…

W tym czasie drogi Marca-André stają się coraz dłuższe i trudniejsze, jednak reżyser nie poddaje się. Elita środowiska zachwyca się dokonaniami Leclerc’a, gdy tymczasem inni martwią się, że podejmuje zbyt wielkie ryzyko. Właśnie wtedy wyrusza on na pamiętną wyprawę do Patagonii, która na nowo zdefiniuje, co jest możliwe we wspinaniu w stylu free solo. Film dokumentalny „The Alpinist” jest przejmującym portretem wspinacza-wizjonera, który podąża ścieżką wytyczoną przez swą pasję, mimo możliwych konsekwencji.

Poruszający dokument „The Alpinist” zostanie wyświetlony na ekranach wybranych kin Helios już 13 lipca, o godzinie 19.00. Bilety oraz szczegóły dotyczące seansu dostępne są pod adresem: www.helios.pl/thealpinist oraz w kasach kin Helios.