Działania Grupy Speed na S-8

424

Autor: asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

Ponad 80 ujawnionych wykroczeń to efekt działań grupy SPEED na drodze ekspresowej S-8. Działania skoncentrowane były przede wszystkim na kontroli prędkości po to by osoby podróżujące drogą ekspresową S8, bezpiecznie dotarły do celu.

6 lipca 2022 roku policjanci z grupy SPEED przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna S-8”. W trakcie prowadzonych działań   mundurowi   ujawnili 81  wykroczeń,  w tym 70 przekroczeń prędkości, a także zatrzymali 4 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów. Trwają wakacje, wielu kierowców korzysta z dróg ekspresowych i autostrad żeby szybko i bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży. Ważne jest abyśmy  jadąc drogą niezależnie od jej kategorii  poruszali się zgodnie z przepisami.  Należy pamiętać że przekraczając dozwoloną prędkość świadomie  tworzymy realnezagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu. W świetle obowiązujących przepisów na drogach szybkiego ruchu, autostradach i „ekspresówkach” oprócz prędkości ważna jest bezpieczna odległość między pojazdami. Przypominamy że,  odległość ma  wynosić połowę prędkości, z którą porusza się samochód wyrażona w metrach. Przy założeniu, że auto jedzie z prędkością 100 km/h, kierowca jest zobowiązany  zachować 50-metrowy odstęp od poprzedzającego pojazdu.

Apelujemy o rozwagę  na drodze i bezwzględne przestrzeganie przepisów. Za kierownicą nic nie zastąpi naszego zdrowego rozsądku ale pomóc może, dostosowanie prędkości zarówno do obowiązujących przepisów jak i warunków panujących na drodze.

asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi