Helios zaprasza na sierpniowe pokazy najlepszego polskiego kina w ramach cyklu Kultura dostępna

108

Tylko 10 złotych wystarczy, aby raz w tygodniu zobaczyć najciekawsze polskie filmy na wielkim ekranie! Dzięki projektowi Kultura Dostępna w każdy czwartek widzowie kin Helios mogą oglądać najnowsze, najbardziej cenione oraz nagradzane na festiwalach filmy polskiej produkcji.

18 sierpnia, widzowie zobaczą wyjątkowy dokument – „Film balkonowy”. Jego reżyser spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku. Spotkał ponad 2000 rozmówców. Z tych spotkań powstał autentyczny film o nas samych, gdyż w „Filmie balkonowym” każdy z nas może przejrzeć się jak w lustrze. Jako ostatni w sierpniu wyświetlony zostanie film obyczajowy „Sonata” (seans 25 sierpnia). Ta skrząca się  humorem, poruszająca historia rozgrywa się w majestatycznych Tatrach, opisując autentyczną historię muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla. To niesamowita, okupiona ogromnym wysiłkiem i walką, droga do osiągnięcia niemożliwego z happy endem.

Projekt Kultura Dostępna jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje czekają pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.