„Innowatory WPROST” 2022 przyznane. Ceramika Paradyż nagrodzona w kategorii „DESIGN”.

372
Foto: PIotr Woźniakiewicz

W poniedziałek, 26 września w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród „Innowatory WPROST 2022”. Podczas wydarzenia nagrodzono między innymi firmy z różnych branż, które wprowadziły na rynek nowoczesne rozwiązania technologiczne. Ceramika Paradyż otrzymała statuetkę w kategorii „DESIGN”.

Była to już 12. edycja konkursu dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw. Zwycięzcy wyłaniani są w oparciu o autorskie badanie INNOVATION RESEARCH. Sonda weryfikuje nakłady firm na badania i rozwój, inwestycje w innowacje oraz przełożenie tych działań na biznes. Wśród laureatów tegorocznej edycji „Innowatorów WPROST”, znalazła się Ceramika Paradyż. Polski producent płytek ceramicznych otrzymał nagrodę w kategorii „DESIGN”. Statuetkę odebrała Wioleta Bojdo, Dyrektor Finansowa Ceramiki Paradyż.

– Bardzo dziękujemy za przyznanie nagrody, i to w tak ważnej dla nas kategorii jaką jest Design. Cieszymy się, że nasze starania dostrzegane są na różnych płaszczyznach. Od lat konsekwentnie stawiamy na wdrażanie innowacyjnych technologii i ponadczasowe wzornictwo, aby każdego roku zaskoczyć czymś zupełnie nowym. Inspirujemy pięknem, znamy światowe trendy i przekładamy je na nasze produkty, a także nawiązujemy współpracę ze światowej sławy projektantami. Jesteśmy firmą rodzinną, z polskim kapitałem i mamy ogromne aspiracje, aby nadal się rozwijać. – powiedziała Wioleta Bojdo, dyrektor finansowa firmy.

Ceramika Paradyż została wyróżniona za wprowadzenie na rynek dwóch nowatorskich pod względem designu kolekcji oraz uruchomienie nowoczesnej linii technologicznej, polegającej na barwieniu w całej masie wielkoformatowych płyt ceramicznych. W ostatnich latach firma nawiązała współpracę ze światowej sławy projektantką mody Gosią Baczyńską oraz wielokrotnie nagradzaną w obszarze wzornictwa przemysłowego Mają Ganszyniec. Talent i nieszablonowe wizje projektantek w połączeniu z doświadczeniem i szerokimi możliwościami technologicznymi Ceramiki Paradyż, przyniosły efekt w postaci odważnych kolekcji. Kolejną wprowadzoną innowacją jest technologia produkcji wielkoformatowych płyt, które uzyskały unikatowy efekt zdobniczy w całym ich przekroju, a nie jedynie na powierzchni, zapewniając wierne odwzorowanie surowców naturalnych np. takich jak kamień.

Innowatory WPROST to prestiżowe nagrody dla najbardziej innowacyjnych firm i osób w Polsce, przyznawane od 2011 roku. W ostatnich latach szczególnie doceniane są te podmioty, które w dobie kryzysu postawiły na innowacyjne rozwiązania w swojej działalności, a ich decyzje i realizacja założonych celów przyczyniły się do rozwoju gospodarczego.