„Prawdziwe życie aniołów” już 5 października w Kulturze Dostępnej

89

Sieć kin Helios zaprasza na czwartkowe spotkania z polską sztuką filmową w niezwykle atrakcyjnej cenie biletu, bo jedyne 12,90zł, w ramach cyklu Kultura Dostępna.

W najbliższy czwartek, 5 października, o godz. 18:00 na ekranach kin Helios, będzie można obejrzeć film zatytułowany „Prawdziwe życie aniołów”.  Film opowiada historię znanego i cenionego aktora Adama (w tej roli Krzysztof Globisz), który przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie – mowę. Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka – żona Adama (Kinga Preis) z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę. Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą, a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze?

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna.

Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.