Piknik zdrowia

280

Autor: ZSP Nr 8

Piątek 29 września był dniem pełnym pozytywnych emocji, wrażeń i radości, a to wszystko za sprawą „Pikniku zdrowia”, który odbył się na terenie naszej szkoły. Od rana można było skosztować przepysznych, zdrowych produktów przygotowanych przez naszych uczniów.

Były kanapki, sałatki, szaszłyki owocowe, soki, lemoniady, dietetyczne ciasta i wiele innych. Aby skosztować tych wszystkich smakołyków należało uiścić drobną kwotę, która wspomogła prowadzoną przez naszą szkołę akcję charytatywną.
Było też coś dla miłośników ruchu i muzyki. Mogli oni nauczyć się układu do tańca nowoczesnego, który poprowadziły: Nikola Dębowska i Laura Żychlińska z klasy 3B oraz Justyna Kotynia i Daria Sadowska z klasy 4B. Dużą popularnością cieszyła się „Belgijka”, którą zatańczyło prawie 200 uczniów naszej szkoły.
Wielkie zainteresowanie wzbudziło siłowanie na rękę, które profesjonalnie przeprowadziła firma LV Gym Mariusz Marusik. W turnieju zmierzyło się blisko 60 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w miłej atmosferze przy gorącym dopingu młodzieży szkolnej. Po zaciętej walce ostatecznie na podium w kategorii kobiet uplasowały się:

I miejsce Julia Grad – 3B
II miejsce Oliwia Opulska – 3P
III miejsce Martyna Nowakowska – 3P

W kategorii mężczyzn:
I miejsce Aleksander Karaszewski – 3A
II miejsce Eryk Marciniak – 3C
III miejsce Alan Marusik – 2E

Głównymi nagrodami w pojedynku były miesięczne karnety na siłownię LV Gym ufundowane przez właściciela siłowni Mariusza Marusika, któremu bardzo dziękujemy za uświetnienie naszej imprezy i zapraszamy za rok.
Dużo osób zgłosiło się do quizu o zdrowiu, który został przeprowadzony w formule elektronicznej. Tutaj podium zdominowała klasa 4A:

I miejsce Damian Jeske – 4A
II miejsce Oliwia Włostowska – 4A
III miejsce Krystian Mariański – 4A

Był również punkt ratowniczy, gdzie każdy mógł nauczyć się i wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową, pod czujnym okiem uczniów z klasy 3C.
Dziękujemy wszystkim  za pomoc przy organizacji „Pikniku zdrowia”, za wspaniałe przekąski i za zaangażowanie się we wszystkie atrakcje i kulturalne zachowanie.

Mamy nadzieję, że piknik będzie naszą tradycją i wrócimy za rok. 
Imprezę zorganizowały: Magdalena Gula, Katarzyna Zaręba i Katarzyna Wojtalczyk