Hackathon AviaTech Challenge

78

Autor: ZSP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Hackathon AviaTech Challenge już za nami.

W dniach od 17 do 19 maja w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mielcu odbył się największy Hackathon lotniczy w Polsce oraz Europie, w którym brali udział między innymi uczniowie naszej szkoły.

To wydarzenie, które przyciągnęło pasjonatów technologii, nauki i lotnictwa z całej Polski. Celem było wspólne opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju lotnictwa i sprostania kluczowym wyzwaniom tej branży.

Tegoroczna edycja, pierwsza w historii, była wyjątkowa pod wieloma względami i zapoczątkowała tradycję corocznych spotkań.
Na wydarzenie udaliśmy się jako drużyna pod nazwą HackTeam, w której znalazło się aż 39 uczniów naszej szkoły.

Podczas Hackathonu uczestnicy podzielili się na zespoły sześcioosobowe. Jedna z naszych grup, justunnel Team, w składzie: Kacper Luchowski, Mateusz Wójtowicz, Weronika Woroszczuk, Maksymilian Zyśko, Michał Łukasiak i Mikołaj Dziarski, wygrała i została nagrodzona w kategorii „Nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa transportu lotniczego”. Otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 5000 zł do podziału między członków drużyny.
To był wyjątkowy czas pełen wyzwań, współpracy i kreatywnego myślenia, który z pewnością zaowocuje kolejnymi sukcesami w przyszłości. Więcej informacji o wydarzeniu i zwycięskim projekcie pojawi się wkrótce na stronie KNT Space&Robotics.