Zapraszamy na Dni Tomaszowa 2024. Przed nami wiele atrakcji

76

Autor: Urząd Miasta

W tym roku Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa 2024”, odbędzie się 22 i 23 (sobota-niedziela) czerwca. Dwa festiwalowe dni wypełnią koncerty, których gwiazdami będą m.in.: Michał Szpak, O.S.T.R., Mesajah, Playboys i Komodo. Na tomaszowskich błoniach na mieszkańców Tomaszowa i przybyłych gości czekać będą: strefa rozrywki, mundurowa, gastronomii, sportu, mieszkańca, przedszkolaka i zdrowia. Natomiast w piątek, 21 czerwca zapraszamy do strefy kibica w Arenie Lodowej, a na placu Kościuszki przy okazji wojskowej przysięgi odbędzie się prezentacja sprzętu i uzbrojenia wojskowego 25 BKPow.

Do zobaczenia 23-25 czerwca na tomaszowskich błoniach. To tam będzie biło serce naszego miasta!

Program Festiwalu:

22. 06 – SOBOTA

16.00 – WOKALIŚCI MIEJSKIEGO CENTRUM KULTURY
17.00 – SKÓRA Z BYKA
18.30 – OSTR
20.00 – MESAJAH
21.30 – KOMODO

23.06- NIEDZIELA

15.00 – DOBRY CHMIEL
16.00 – KAWALERIA
17.00 – PLAYBOYS
18.30 – REDLIN
20.00 – MARCIN CZERWIŃSKI
21.30 – MICHAŁ SZPAK

STREFY

• Strefa Przedszkolaka (sobota-niedziela w godz. 15:00 – 19:00)

Tomaszowskie Przedszkola przygotują moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta (m.in. wakacyjny tatuaż, malowanie twarzy, zabawy sensoryczne, muzyczno-ruchowe, wielkoformatowe gry planszowe i wiele innych).

MCK, MBP oraz Muzeum przygotują stoisko promocyjne wraz z animacjami.

• Strefa Mundurowa (sobota w godz. 15:00 – 19:00)

25 BKW, WCR oraz Policja wystawią swoje stoiska promocyjne wraz z pokazem sprzętu)

• Strefa Mieszkańca (sob-nd w godz. 15:00 – 19:00)

Zespół ds. zwierząt będzie przyjmował zapisy na kastrację, chipowanie i szczepienie przeciwko wściekliźnie zwierząt.

Wydział Ochrony Środowiska i Klimatu będzie promować „Program Czyste Powietrze” oraz uświadamiać istotę segregowania odpadów.

• Strefa Sportu (Przystań, nd. w godz. 9:00 – 19:00)

9:00 – 17:00 Turniej koszykówki 3×3 Juzoma UBL StreetBall w trakcie, którego wystąpią polscy raperzy PIH oraz MASSEY a także Mistrz Świata Dunkerów FIBA 3v3 Piotr „Grabo” Grabowski.

15:00 – 19:00 Tomaszowskie klubu sportowe zaprezentują swoją działalność (stoisko promocyjne, gry i zabawy, treningi pokazowe).

Przypominamy, że w piątek 21 czerwca o godz. 13 na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się Uroczysta Przysięga Wojskowa I turnusu szkolenia podstawowego absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

W trakcie trwania przysięgi w godz. 12 – 16, odbędzie się prezentacja statyczna sprzętu i uzbrojenia wojskowego 25 BKPow połączona z punktem rekrutacyjnym kampanii promocyjnej „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” Wojskowego Centrum Rekrutacji z Tomaszowa Mazowieckiego.

Natomiast o godzinie 18 zapraszamy do Strefy Kibica w Arenie. Tym razem będziemy dopingować biało-czerwonych na Euro 2024 podczas meczu z Austrią. Arena zapewnia bezpłatną opiekę nad dziećmi w czasie kibicowania. Emocji nie zabraknie!