Zawody Jeździeckie 21-13.06.24 Stado Ogierów w Bogusławicach

71

W dniach 21-23.06.24 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędą się Zawody Ogólnopolskie w Skokach przez Przeszkody.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda. Organizowane przedsięwzięcie przygotowane jest z myślą o młodzieży zajmującej się uprawianiem sportu.

Stanowi to niesamowitą okazję do upowszechnienia sportu dzieci i młodzieży. Istotne jest również, że wyniki sportowe uzyskane na zawodach mają pokazywać efekt, który spełnia funkcję kontroli szkolenia.

Pozwoli to na doskonalenie szkolenia Juniorów Młodszych w kierunku uzyskiwania jak najlepszych wyników i rozwoju sportowego. W czasie całych zawodów dostępny będzie duży dobrze zaopatrzony bar serwujący posiłki domowe, pizzę, zapiekanki i inne przekąski, napoje, desery lodowe (granita). Otwarta będzie strefa Grill Bar z pysznymi potrawami z grilla oraz Food Truck – lody świderki, wata cukrowa, popcorn i gofry.

Do dyspozycji oddano profesjonalne pole do Minigolfa oferującego 12 torów wraz z pełna infrastrukturą. W niedzielę 23 czerwca odbędą się Zawody Hobby Horse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat oraz Hobby Horse o wymiarach minimum 60 cm.  

Zawodnik by ukończyć konkurs musi pokonać tor przeszkód (parkur) w odpowiedniej kolejności od linii startu do linii mety. Przejazd i pomiar czasu kończą się po pokonaniu trasy przejazdu i przekroczeniu linii mety. W trakcie przejazdu zawodnik musi trzymać Hobby Horse między udami i co najmniej w jednej ręce. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody, a punkty zdobyte w zawodach zostaną zsumowane do Pucharu Stada Ogierów Hobby Horse 2024 którego finał odbędzie się podczas wydarzenia Hubertus 2024 w dniu 19 października.

Przewidziano również możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia, zamek dmuchany i inne dmuchańce oraz oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych. Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży w Skokach przez Przeszkody skupiają liczną publiczności oraz wywołują duże zainteresowanie ogólnopolskiej społeczności jeździeckiej.
Przedsięwzięcie jest adresowane do miłośników koni, amatorów jeździectwa oraz lokalnej społeczności.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Łączny oraz Burmistrz miasta Wolbórz Andrzej Jaros. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej www.stadoboguslawice.com.pl