Książka o współczesnych rodzicach nastolatków. O kryzysie własnym rodzica i o kryzysie bycia rodzicem. O życiowych krawędziach. O lęku i poczuciu winy, że wciąż robią coś nie tak.
O bezradności i zniecierpliwieniu. Przeczołgani przez system, przestali ufać własnej intuicji. Mają dość!
Dlaczego współczesne rodzicielstwo jest takie trudne? Dlaczego, mimo że chcemy być „najlepszymi rodzicami świata”, nasze dzieci są smutne i zagubione?
Dlaczego – chociaż „daliśmy im wszystko” – lądują na terapiach i w szpitalach psychiatrycznych?
Rozmowa Krystyny Romanowskiej z dr Agnieszką Dąbrowską i dr Martą Niedźwiedzką pomaga zrozumieć – z perspektywy gabinetu psychiatry i terapeuty – współczesne mechanizmy życia społecznego rządzące rodziną.
Naświetla problemy, tłumaczy je i szuka dróg wyjścia. Książka jest wsparciem dla rodziców dzieci w kryzysie i tych którzy czują, że rodzicielstwo ich przerosło.
Podpowiada, co zrobić, żeby było łatwiej. Jak odzyskać rodzicielską pewność siebie i zrozumieć skomplikowaną zależność między samopoczuciem rodzica i dziecka.
Wyjaśnia, skąd permanentne rodzicielskie zmęczenie i porażki wychowawcze.
***
O rozmowach, które się nigdy nie odbyły, a powinny.O tym, jakie są granice zaufania wobec dziecka.O smutku samotnych (a nie samodzielnych) rodziców.
O nadmiernych oczekiwaniach dorosłych wobec dzieci lub wręcz przeciwnie strachu przed stawianiem dzieciom granic.
O tym, jak dbać o „drugie dziecko”, jeżeli pierwsze ma diagnozę, i kiedy skorzystać z terapii rodzinnej.O tym, czy warto być kumplem swojego dziecka.
Wydawca