Warsztaty profilaktyczne „Młodzież na rozdrożu”

537

Autor: Starostwo Powiatowe

8 grudnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Maz. odbyło się podsumowanie warsztatów profilaktycznych „Młodzież na rozdrożu”, współfinansowanych przez Starostę tomaszowskiego. Uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele ze szkół z terenu powiatu tomaszowskiego brali udział w tych warsztatach, prowadzonych przez Anettę Markiewicz z Fundacji Arka Nadziei w Tomaszowie Maz.

Zdjęcie z podsumowania warsztatów „Młodzież na rozdrożu”, które odbyło się 8 grudnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim

W spotkaniu wzięli udział Anetta Markiewicz z Fundacji Arka Nadziei,  Elżbieta Łojszczyk – Członek Zarządu Powiatu oraz Michał Jodłowski – Kierownik Referatu Zdrowia i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego.

Zdjęcie z podsumowania warsztatów „Młodzież na rozdrożu”, które odbyło się 8 grudnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim

Warsztaty pt. „Młodzież na rozdrożu” realizowane były jako działania edukacyjne w 2021 roku wśród mieszkańców powiatu tomaszowskiego, w tym kampanii społecznych adresowanych do różnych grup docelowych, w szczególności do dzieci i młodzieży i rodziców na temat zagrożeń wynikających z używania środków odurzających, substancji psychoaktywnych, alkoholu i NSP, a także z pozamedycznego stosowania produktów leczniczych, których używanie może prowadzić do uzależnienia.

Działania te prowadzone były w ramach programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych powierzonego przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim. Celem zajęć było promowanie mody na życie bez używek, uświadomienie o szkodliwości zażywania dopalaczy, rozpowszechnianie materiałów informacyjnych dotyczących zażycia substancji psychoaktywnych, zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń związanych z zażyciem dopalaczy, działania edukacyjne w zakresie promowania zdrowego stylu życia w celu przeciwdziałania uzależnieniom od dopalaczy, narkotyków, papierosów, leków itp.: kształtowanie umiejętności pomagających zapobiegać zachowaniom ryzykownym psującym relacje społeczne.

Spośród uczniów biorących udział w wyżej opisanych warsztatach wyróżnieni za zaangażowanie zostali Ci, którzy napisali najlepiej testy sprawdzające wiedzę z wyżej wymienionych tematów.