„Dzień Pamięci” w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Maz.

0
366

27 lutego br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Maz. odbyła się uroczystość – „Dzień Pamięci”, w trakcie której odbyło się spotkanie z młodzieżą izraelską przebywającą w tych dniach w Polsce.

I Liceum współpracuje ze szkołą średnią w Petach Tikva w Izraelu od 2012 roku.  Od 2014r. placówki realizują wspólnie program „Twin Schools”. Młodzież utrzymuje ze sobą kontakt, co dwa lata odbywają się wzajemne wizyty, podczas których prezentowany jest region i jego historia.

W programie dzisiejszej uroczystości, poświęconej rtm. Witoldowi Pileckiemu i świadectwu rodzin uhonorowanych medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”, znalazło się m.in. wystąpienie dr. Dariusza Roguta, dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Młodzież izraelska otrzymała egzemplarze publikacji Witold Pilecki -€“ Raporty z Aschwitz.

W spotkaniu z młodzieżą izraelską z ramienia powiatu udział wzięli Zarząd Powiatu w osobach: Starosta -€“ Mirosław Kukliński, Wicestarosta -€“ Dariusz Kowalczyk, Członkowie Zarządu -€“ Leszek Ogórek i Bartłomiej Matysiak oraz Przewodniczący Rady Powiatu – Piotr Majchrowski.

Źródło: Starostwo Powiatowe