Sebastian Rudol piłkarzem Widzewa

800

Autor: www.widzew.com

24-letni obrońca, który na koncie ma 130 meczów w ekstraklasie, w środę 10 lipca związał się umową z klubem z al. Piłsudskiego 138.

Przez większość dotychczasowej kariery piłkarskiej Sebastian Rudol związany był z Pogonią Szczecin. Urodzony w Koszalinie zawodnik drogę do niej przebył przez Gwardię Koszalin, Bałtyk Koszalin i Salos Szczecin. W barwach „portowców” zadebiutował w ekstraklasie w kwietniu 2013 roku, dwa miesiące po skończeniu 18 lat. Co ciekawe, jego drugim meczem w najwyższej klasie rozgrywkowej był domowy występ przeciwko Widzewowi, zakończony remisem 1:1. Gola dla Pogoni zdobył wówczas Edi Andradina, a dla czerwono-biało-czerwonych rówieśnik Rudola – Mariusz Stępiński.

Z napastnikiem Chievo Verona utalentowany obrońca znał się już jednak wcześniej. Występował z nim w reprezentacjach młodzieżowych. Wspólnie sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Europy U17 w 2012 roku, a w tamtej drużynie, która przygodę z turniejem zakończyła w półfinale, znajdował się również Sebastian Zieleniecki. W młodzieżowych reprezentacjach Rudol łącznie zaliczył 31 występów, przechodząc kolejne szczeble od U16 do U21.

Nowy zawodnik Widzewa bardzo dobrze radził sobie również w kolejnych latach w ekstraklasie, w której w barwach Pogoni Szczecin łącznie rozegrał 130 meczów. Strzelił w nich dwie bramki. W połowie minionego sezonu utalentowany obrońca zdecydował się spróbować swoich sił za granicą. Ostatnie pół roku Rudol spędził w rumuńskim Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Teraz wraca do Polski, by pomóc Widzewowi w walce o awans do I ligi. 24-letni środkowy obrońca, który z powodzeniem występować może również na prawym boku defensywy, z klubem z al. Piłsudskiego 138 zawarł roczną umowę z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy w przypadku wywalczenia awansu do pierwszej ligi.