Wisła Płock – Widzew Łódź 2:0

1058

W kolejnym zimowym meczu kontrolnym Widzew przegrał z Wisłą Płock 0:2. Gole dla gospodarzy zdobyli Ariel Borysiuk i Oskar Zawada.

Dla Wisły Płock sobotni sparing z Widzewem był ostatnią próbą przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy (w kolejną niedzielę 10 lutego zmierzy się z Legią Warszawa). Z kolei trener Radosław Mroczkowski podzielił swój zespół na trzy różne zestawienia: pierwszy z nich przebywał na boisku całą pierwszą połowę, drugi od 45. do 60 minuty, trzeci – od 61. minuty.

Początek spotkania był dość wyrównany. Dryblingu pod bramką Patryka Wolańskiego próbował Giorgi Merebashvili, ale dobrze zatrzymał go Łukasz Turzyniecki. Widzew odpowiedział próbą prostopadłego podania Adama Radwańskiego, do którego nie zdążył jednak Przemysław Banaszak, a także akcją Daniela Tanżyny, zakończoną niedokładnym dośrodkowaniem Konrada Gutowskiego. W 10. minucie świetną wrzutką w pole karne popisał się Turzyniecki, ale Filip Mihaljević głową uderzył obok słupka. Kilka chwil później po błędzie defensywy łodzian sam na sam z Wolańskim znalazł się jeden z zawodników Wisły, jednak bramkarz Widzewa wygrał ten pojedynek.

W 20. minucie piłkę pod własnym polem karnym świetnie przejął Radwański, popędził z nią w kierunku bramki rywali, ale ostatecznie kontra zakończyła się zablokowanym uderzeniem Marcina Pieńkowskiego. W 25. minucie dośrodkowanie jednego z płocczan ręką w szesnastce zatrzymał Dario Kristo, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Nico Varela. Kilka chwil później Wolański musiał interweniować po strzale Merebashviliego zza pola karnego.

W ostatnich fragmentach pierwszej połowy kilka ciekawych akcji skonstruowali widzewiacy. Najpierw na skrzydle ładnie pokazał się Pieńkowski, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. Później skrzydłowy łodzian po kolejnym rajdzie zgrywał do środka do Kristo, ale uderzenie Chorwata było niecelne.

Drugą połowę rozpoczęła zupełnie inna jedenastka Wisły oraz nieco zmieniony skład Widzewa. Inicjatywę w grze przejęli gospodarze, choć nie przełożyło się to na dogodne okazje bramkowe. Łodzianie odpowiedzieli dośrodkowaniem z rzutu wolnego, po którym głową uderzał Daniel Tanżyna, ale za słabo, by zaskoczyć Tomasza Dähne.

W 59. minucie dobrą sytuację miała Wisła. Po podaniu Ariela Borysiuka zza pola karnego uderzał Dominik Furman, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. W 66. minucie po strzale Oskara Zawady interweniował Maciej Humerski. Widzew odpowiedział uderzeniem Macieja Kazimierowicza z dystansu i bramkarz rywali z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 78. minucie znów było groźnie pod bramką Widzewa. Po akcji na skrzydle Krystiana Misia z około 11. metrów strzelał Oskar Zawada, a piłkę w ostatniej chwili zablokował Radosław Sylwestrzak. Kilka chwil później w dobrej sytuacji znalazł się Rafał Wolsztyński, jednak skończyło się na rzucie rożnym dla łodzian, a w 80. minucie po podaniu Pieńkowskiego poprzeczkę obił Daniel Świderski.

W 82. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po podaniu z prawej strony Ariel Borysiuk płaskim strzałem pokonał Humerskiego i było 1:0 dla Wisły. W końcówce Widzew próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania. Najpierw jednak za lekko uderzył Gutowski, a później Świderski co prawda umieścił piłkę w siatce, ale był na spalonym. Tymczasem w 90. minucie wynik spotkania na 2:0 dla Wisły ustalił Oskar Zawada, który wykorzystał podanie Ricardinho.

W kolejnym sparingu 6 lutego Widzew zmierzy się w Uniejowie z Wartą Poznań.

Wisła Płock – Widzew Łódź 2:0 (0:0)

Bramka:

1:0 – Ariel Borysiuk (82’)

2:0 – Oskar Zawada (90′)

Wisła Płock (I połowa): Bartłomiej Żynel – Patryk Stępiński, Alan Uryga, Bartłomiej Sielewski, Ángel García, Damian Rasak, Semir Štilić, Justinas Marazas, Nico Varela, Giorgi Merebashvili, Grzegorz Kuświk.

Wisła Płock (II połowa): Thomas Dähne – Marcin Warcholak, Ariel Borysiuk, Dominik Furman, Adam Dźwigała, Oskar Zawada, Cezary Stefańczyk, Ricardinho, Krystian Miś, Igor Łasicki, Jakub Łukowski.

Widzew Łódź (I połowa): Patryk Wolański – Tomasz Wełna, Daniel Tanżyna, Sebastian Zieleniecki, Łukasz Turzyniecki, Konrad Gutowski, Adam Radwański, Dario Kristo, Marcin Pieńkowski, Filip Mihaljević, Przemysław Banaszak.

Widzew Łódź (II połowa do 60. minuty): Maciej Humerski – Tomasz Wełna, Daniel Tanżyna, Sebastian Zieleniecki, Marek Zuziak, Adam Radwański, Dario Kristo, Daniel Mąka, Łukasz Turzyniecki, Filip Mihaljević, Przemysław Banaszak.

Widzew Łódź (II połowa od 61. minuty): Maciej Humerski – Marek Zuziak, Mikołaj Gibas, Radosław Sylwestrzak, Marcin Pieńkowski, Konrad Gutowski, Maciej Kazimierowicz, Daniel Mąka, Kacper Falon, Daniel Świderski, Rafał Wolsztyński.

Kartki: Varela – Kristo, Mąka