OBIEKTYWEM O TOMASZOWIE

674

…tak żeby ludzie mogli oglądać swoje miasto i pochwalić się nim internetowym znajomym". Przekornie stronę nazwali: Nasza Dziura czyli Tomaszów w obiektywie.

Strona, to kilkadziesiąt fotografii podzielonych na 17 kategorii tematycznych. I warto je obejrzeć. Teksty z murów, Niebieskie Źródła, W drodze na Duże Groty, Tablice informacyjne, Cmentarz na Dabrowskiej, Plac Kosciuszki, Muszla. To tylko kilka z nich. Każda kategoria ma swój podtytuł. Po prostu absurd i groteska, Wspaniałe ogrody "Polwinu"…

Nie jest naszym zamiarem recenzowanie pracy autorów e-maila przysłanego do naszej redakcji, twórców strony. To zrobić będzie mógł każdy odwiedzajacy ich stronę. Ich zdjęcia mówią jedno: potrafią patrzeć przez obiektyw, wychwycić to, obok czego często bezreakcyjnie przechodzimy. Potrafią pokazać urok ale są również krytyczni. Często do bólu. Tak przy okazji: do działu "Tablice informacyjne" polecamy twórcom strony napis na drzwiach poczty koło SP nr 1 (w niedzielę najbliższy czynny urząd pocztowy: Łódź, Al. Kościuszki).

Wybór Tomaszowa na bohatera strony świadczy o emocjonalnej więzi z miastem swego urodzenia, wychowania. Czy żart zawarty w tytule strony jest do końca śmieszny?

Zapraszamy na www.pepedoweck.prv.pl