Turystyka – wspólna sprawa

461

Skorzystać z niego mogą przedsiębiorcy, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji wspierających rozwój turystyki. Szkolenia i doradztwo są dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji osób zatrudnionych w turystyce, pomoc w rozwoju produktów turystycznych oraz animowanie współpracy partnerów w regionie.
Dnia 23 stycznia 2007 roku odbyło się w Tomaszowie Mazowieckim w Galerii Arkady pierwsze spotkanie rekrutacyjne do grupy partnerskiej.

Celem stworzenia takiej grupy jest przygotowanie produktu turystycznego naszego regionu, który pozwoli jednoznacznie identyfikować Tomaszów Mazowiecki i okolice na turystycznej mapie Polski.

Podczas spotkania jego uczestnicy: właściciele bazy noclegowej, przedstawiciele biur podróży, organizatorzy imprez turystycznych przygotowywali wspólnie ofertę turystyczną. Dyskutowano wiele o szansach i barierach dla rozwoju turystyki w naszym regionie. Niestety podczas debaty zabrakło przedstawicieli naszego miasta.