Aktorka „Lejdis” w Tomaszowie Mazowieckim

1352
Iza Kuna jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim. Następnie ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Obecnie na stałe związana jest z Teatrem Polskim w Warszawie. Zdobyła Grand Prix dla najlepszej aktorki podczas Festiwalu „Dwa teatry”- Sopot 2004, za rolę Łucji w teatrze telewizyjnym "Łucja i jej dzieci". Jej ostatni film to komedia „Lejdis”, który od niedawna gości na dużym ekranie w naszym mieście.

„Lejdis” przedstawia życie czterech kobiet, które próbują, z różnym skutkiem, zrozumieć zawiłości świata mężczyzn. Filmowe „Lejdis” to kobiety wyzwolone, nowoczesne, mieszkające w wielkim mieście, które znają się „od podwórka”. Dorosłe życie, w które wkraczają mężczyźni, pokaże czy ich przyjaźń jest w stanie pokonać wszystko.

Jedną z bohaterek komedii Andrzeja Saramonowicza jest Gośka, prawniczka pracującą w ministerstwie rolnictwa. Jej mąż mieszka w Brukseli, gdyż jest posłem do parlamentu europejskiego. Marzeniem Gośki jest powiększenie rodziny. Bohaterka jest również adorowana przez węgierskiego eurodeputowanego Istvana. W rolę Gośki wcieliła się Izabela Kuna. O swojej pracy aktorskiej opowie, podczas spotkania w tomaszowskim kinie.

Organizatorem spotkania jest Kino „Włókniarz” oraz Ośrodek Kultury „Tkacz”.