Samochodem po puchar

722
W dniach 26 – 27 kwietnia na terenie naszego powiatu odbywał się IV Rajd Tomaszowski „Ceramika Paradyż Rally – V runda PPAiK”. W przygotowanych zawodach brało udział 61 załóg w pięciu klasach. Punktowany był nie tylko czas wykonania konkurencji, ale również sposób jazdy. Niestety mimo obecności pilota, wielu kierowców myliło trasę rajdu, co skutkowało naliczaniem dodatkowego czasu.

Siedem odcinków specjalnych (OS) umiejscowionych było w różnych punktach powiatu tomaszowskiego (m.in. w Lubochni, Ujeździe, Inowłodzu). Ostatni znajdował się przy ulicy PCK. Aby prawidłowo pokonać OS-y należało wykazać się nie tylko doskonałymi umiejętnościami przy prowadzeniu samochodu, ale również zdrowym rozsądkiem.


Prawdziwym rarytasem nie tylko dla kierowców, ale i dla tomaszowskiej publiczności było Kryterium Uliczne, odbywające się drugiego dnia rajdu na Placu Kościuszki. O powodzeniu tej konkurencji może zaświadczyć nie tylko duża frekwencja Tomaszowian, ale i gromkie oklaski nagradzające rajdowców. Imprezę uatrakcyjnił pokaz rajdowy Forda Sierry Cosword z klasy historycznej.

W trakcie trwania Kryterium Ulicznego zaprezentowano Mitsubishi Lancer EVO X. Za kierownicą zasiadł Janusz Szafraniec, natomiast „pilotował” go Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Rafał Zagozdon. Niestety fani motoryzacji nie mogli zobaczyć wyczynów Pawła Dytki. Kierowca rajdowy uświetnił swą osobą imprezę, ale wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zaprezentował swoich umiejętności "na ulicy".

Kołodziejek Kamil oraz Kołodziejek Marek z Automobilklubu Tomaszowskiego zdobyli pierwsze miejsce w klasie I. Pokonali swoich przeciwników w tej klasie Fiatem 126p. W klasie II zwycięzcą okazał się Lewandowski Szymon, który prowadził Fiata SC 1,2. Pilotowany był przez Adriana Grodzkiego (AK Tomaszowski/ Warszawa). Pierwsze miejsce w klasie III zajął kierowca Citroena Saxo Tomalak Adam wraz z pilotem Jakubem Domańskim (AK Polski/ Warszawa). Na podium zwycięzcy w klasie IV stanęli: Jacek Węcławski oraz Tomasz Kowalik z Automobilklubu Chełmskiego (Opel Astra GSI). Natomiast Mazdą 323 GTR wywalczyli pierwsze miejsce Michał Smerda oraz Dariusz Gurdziołek w klasie V (AK Tomaszowski/ Żarnowca).


Zdjęcia z IV Rajdu Tomaszowskiego znajdują się w naszej Fotogalerii.


Wiecej filmików dostepnych pod adresem:
www.youtube.com/user/portaltomaszowski