Spotkanie z twórczynią „Ale ja tak chcę”

554
Wizyta Beaty Ostrowickiej w Tomaszowie Mazowieckim to wielka niespodzianka dla młodych czytelników książek: „Eliksir przygód”, „Opowieści ze starego strychu”, „Lulaki Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludzi” „Ale ja tak chcę”. Spotkanie odbyło się 8 maja (czwartek) w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podzielone było na dwie części. W pierwszej, pisarka opowiadała młodzieży z Gimnazjum nr 7 o początkach pisania i o samej praktyce pisarskiej.

Druga część spotkania odbywała się przy udziale dzieci z tomaszowskich przedszkoli: 20, 14, 2. Beata Ostrowicka opowiadała maluchom o swoich książkach, które napisała z myślą o najmłodszych czytelnikach. Dzieci interesowało to w jaki sposób powstaje książka lub też czy pisarka korzysta z komputera pisząc dziecięce opowieści.

Spotkanie było zorganizowane przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej.


Beata Ostrowicka jest absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1995 roku została wyróżniona nominacją w kategorii autorskiej do "Nagrody Wydawniczo-Księgarskiej – Ikar '95" za „Niezwykłe wakacje”. W tym samym roku otrzymała wyróżnienie "Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych, IBBY" za „Niezwykłe wakacje” i ”Eliksir przygód”. W 2002 roku otrzymała II Nagrodę Literacką w konkursie "Książka Roku 2002" przyznawaną przez "Polską Sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych, IBBY" za „Świat do góry nogami”. W 2005 roku „Zła dziewczyna” została nominowana do konkursu "Książka Roku 2005". W 2006 roku „Alę ja tak chcę!” uzyskało nagrodę literacką za książkę dla dzieci młodszych, w konkursie "Książka Roku 2006". W tym samym roku książka „Ale ja tak chcę!” została uznana w konkursie "Bestsellerek Roku 2006" za najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Od 1997 roku należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Od 2000 roku do 2004, była członkiem Zarządu Oddziału Krakowskiego SPP. Od 2002 roku należy do Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia IBBY. Stale współpracuje z Klubem Artystycznym Miś oraz Radiem Kraków Małopolska.