Sezon na prace

745
Wakacje nad morzem, w górach, albo na Mazurach. W Polsce, na Słowacji czy w Chorwacji? Przed dylematem zrealizowania wakacyjnych planów stoi niejeden nastolatek. Jednak, aby móc popływać łódką po mazurskich jeziorach, powspinać się na Giewont czy poleżeć na piaszczystej plaży, należy najpierw zarobić pieniądze. Tak, więc w miesiącu lipcu zarabiamy, aby w sierpniu móc odpoczywać.

Sprzedaż okularów, zbiór sezonowych owoców czy warzyw, roznoszenie ulotek, układanie towaru na półkach to najczęstsze rodzaje prac wykonywane przez młodzież w okresie wakacyjnym. Ponadto większe tomaszowskie firmy chętnie zatrudniają młodzież na okres wakacyjny, podczas gdy stali pracownicy „idą na urlop”. Młodzież gimnazjalna również chętnie przyjmuje pracę w ogródkach piwnych.

Niestety propozycji pracy wakacyjnej w ostatnim wydaniu tomaszowskiej gazety nie ukazało się zbyt wiele. Czyżby jeszcze nie czas na takie oferty? Warto, więc poszukać pracy samemu.

Praca w okresie letnim stałą się modnym sposobem spędzania czasu. Chociaż zarobki nie są wysokie to każdy grosz się liczy, aby był własny. Warto jednak uważać na nieuczciwych pracodawców, którzy wykorzystują młode osoby (np. nie płacąc im wynagrodzenia), zwłaszcza te, które pracują „na czarno”.