Maluj z Tkaczem w Inowłodzu

685
Od początku maja Ośrodek Kultury "TKACZ" organizował otwarte weekendowe warsztaty malarskie w plenerze. Akcja miała na celu utrwalenie na płótnie walorów architektonicznych Tomaszowa, integrację malarskich grup twórczych w Tomaszowie oraz aktywizację społeczności lokalnej w działaniach malarskich i rysunkowych.

Do wspólnych działań artystycznych zostali zaproszeni malarze ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie, uczestniczki zajęć plastycznych z Uniwersytetu III Wieku z Miejskiego Ośrodka Kultury, uczestnicy pracowni malarstwa i rysunku z O.K.”Tkacz” oraz malujący mieszkańcy miasta.

Odbyło się 8 spotkań, w tym jedno organizacyjne i jedno w „Tkaczu” mające na celu integrację grupy. W trakcie warsztatów powstały głównie rysunki wykonane ołówkiem, piórkiem oraz pastele. Malowana była architektura oraz detale architektoniczne ponieważ to sprawia amatorom plastykom najwięcej problemów. Dużo łatwiej jest malować pejzaże lub martwą naturę w pracowni.

Część z tych rysunków oraz szkiców, które powstały w trakcie sobotnich warsztatów będzie wykorzystana do namalowania obrazów olejnych w pracowniach.

W niedzielne popołudnie, 22 czerwca, w ramach festiwalu ’’A może byśmy tak…, do Tomaszowa’’ malarze zaprezentowali swój dwumiesięczny dorobek w parku miejskim. Na wystawie zostało pokazane ponad 40 prac malarskich i rysunkowych, spora część nieskończonych prac została w pracowniach. Mogliśmy zobaczyć na obrazach zabytki z okolic pl. Kościuszki, byłych zakładów włókienniczych „Mazowia”, pałac Piescha, Knothe, tomaszowskie kościoły. Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem wśród spacerujących tego dnia po alejkach parku Tomaszowian. Były rozmowy na temat obejrzanych prac, pytania o przedstawione miejsca, rozmowy z autorami.

Działania malarskie w O.K. ”Tkacz” nadal trwają. Zapraszamy malujących mieszkańców miasta w dniach od 12.07 – 26.07. 2008 na plener malarski do Inowłodza. Zapisy oraz wszelkich informacji można uzyskać w O.K.”Tkacz” lub na stronie internetowej www.tkacz.tomaszow-maz.pl.