Straciła wszystkie oszczędności

654
20 sierpnia, około godziny 9.00 kobieta, która udawała pracownicę służby zdrowia zapukała do mieszkania starszej pani. Kobieta twierdziła, że posiada pieniądze z Unii Europejskiej przeznaczone na dofinansowanie zakupu leków. Wpisanie na listę oraz zmierzenie ciśnienia dawało możliwość przyznania dofinansowania.

Podczas rozmowy „spragniona” oszustka poprosiła o wodę. Właścicielka mieszkania wyszła na chwilę do kuchni. Kiedy „pracownica służby zdrowia” opuściła mieszkania, okazało się, że zniknęły pieniądze, należące do 80-letniej tomaszowianki.

Rysopis złodziejki: kobieta w wieku 20-30 lat, włosy w kolorze blond, szczupła budowa ciała.

Policja ostrzega przed podobnymi działaniami ze strony oszustów. Najczęstszymi ofiarami są osoby starsze. Oszuści podają się za pracowników różnych instytucji, którzy oferują przedmiot lub usługę za darmo bądź za niewielką cenę.

W przypadku wątpliwości, co do wiarygodności tożsamości osoby, podającej się za pracownika danej instytucji, należy poprosić o okazanie dokumentu potwierdzającego pełnioną funkcję bądź też należy zadzwonić do instytucji w celu uzyskania informacji czy taka osoba została skierowana do odwiedzenia Twojego mieszkania.