Konkurs

655

W uroczystościach będzie brać udział około 120 członków Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski.

Podsumowanie konkursu co roku odbywa się w innym mieście Polski. W tym roku, dzięki uprzejmości głównego organizatora – Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, odbywać się będzie w naszym mieście. Jest to po części „zasługą” druhny Alicji Puchalskiej z OSP Białobrzegi, której kronika jest rokrocznie wyróżniana na tych konkursach. Uroczystości rozpoczynają się już w piątek (26 września). Zadaniem tego konkursu jest także promowanie regionu, który gości uczestników konkursu, dlatego też zaplanowana została na sobotę wycieczka po najciekawszych miejscach ziemi tomaszowskiej.

Uroczyste zakończenie konkursu odbędzie się w niedzielę 28 września o godzinie 10.00 w Sali Obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. W trakcie uroczystości zaproszeni goście wysłuchają wykładów historycznych oraz montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

W niedzielę, na holu głównym Urzędu Miasta, będzie można obejrzeć także wystawę kronik strażackich oraz przygotowaną specjalnie na tę okazję wystawę „Kobiety spod znaku św. Floriana”, która będzie funkcjonowała w ramach cyklu „Galeria w Ratuszu” do połowy października.

Współorganizatorem imprezy jest Zarząd Miejski ZOSP RP oraz Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.