Tajemnicze morderstwa w bibliotece?

592
Tak rozpoczyna się powieść kryminalna Mariusza Czubaja pt. „21: 37”, który w czwartkowe popołudnie (28 maja) zagości w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Mariusz Czubaj z wykształcenia jest filologiem polskim. Obecnie wykonuje zawód antropologa kultury i wykładowcy w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ponadto pracuje w Dziale Kulturalnym „Polityki” oraz jest członkiem redakcji kwartalnika "Kultura Popularna".

Wraz z wraz z Wojciechem J. Bursztą i Marcinem Rychlewskim zredagował książkę „Kontrkultura. Co nam z tamtych lat?” W 2007 r. ukazały się: "Biodra Elvisa Presleya. Od paleoherosów do neofanów" oraz "W stronę miejskiej utopii: szkice o wyobraźni społecznej". Jest współautorem przewodnika o 100 najważniejszych powieściach kryminalnych "Krwawa setka".

W 2008 roku ukazuje się powieść kryminalna „Aleja samobójców”, a w 2009 roku „Róże cmentarne”, których współautorem jest Marek Krajewski. Książka „21: 37”, sygnowana wyłącznie nazwiskiem Czubaja, zostaje wydana w 2008 roku.

Prywatnie Mariusz Czubaj jest fanem piłki nożnej, Lou Reeda, Neila Younga i innych starych rockmanów.