Mroziewicz w Tomaszowie

699
Nasz gość był dziennikarzem redakcji zagranicznej PAP, korespondentem wojennym w Azji, w latach 1996-2001 ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej w Indiach, Sri Lance i Nepalu.  Członkiem Akademii Telewizyjnej, Przewodniczącym Kapituły Wiktorów, Wykładowcą Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i innych wyższych uczelni. Laureatem nagród i odznaczeń m. in.:, trzech Wiktorów oraz Złotego Medalu Uniwersytetu Wrocławskiego, posiadaczem honorowej legitymacji Polskiej Agencji Prasowej.
 
W 2005 roku był nominowany do tytułu Mistrza Mowy Polskiej, został również uznany przez czytelników „Polityki” za jednego z najbardziej popularnych dziennikarzy tego tygodnika.
 
Doświadczenia pracy dziennikarskiej, a także osobiste refleksje i analizy zawarł w książkach: Guantanamera. Korespondencja z Hawany, Istmo. Biuletyn wiadomości dobrego i złego, Ucieczka do Indii, Dziennikarz w globalnej wiosce, Czas pluskiew czy Moc, niemoc i przemoc.
 
Krzysztof Mroziewicz na spotkaniu opowiadał m.in. o specyfice pracy ambasadora, o niebezpieczeństwach i odpowiedzialności jakie kryje w sobie bycie korespondentem wojennym, komentował też aktualne wydarzenia polityczne na świecie. Podczas spotkania opowiadał również o Indiach – kraju do którego wracał kilkakrotnie, zarówno jako korespondent wojenny, ambasador jak i całkiem prywatny gość. Zgromadzona publiczność chętnie zadawała pytania, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi.
 
Ogromna wiedza naszego Gościa, zdolności krasomówcze, a przy tym duże poczucie humoru oraz dystans do rzeczywistości i własnej osoby spowodowały, że spotkanie było bardzo ciekawe, a poruszane tematy – chociaż poważne – przedstawiono zgromadzonej publiczności w bardzo interesujący, a momentami także dowcipny sposób.
 
Spotkanie zrealizowano w projekcie „Tomaszowska Odyseja Literacka” w ramach Programu „Wydarzenia artystyczne – priorytet 4 – Literatura” i sfinansowano z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.