VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny w ZSP nr 6

714
Pomysłodawczynią konkursu, który skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej, jest Ewa Mosiewicz, nauczyciel ZSP nr 6. Pierwszy etap odbywa się w gimnazjach, skąd w tym roku przesłanych zostało ponad dwieście prac. Drugi etap odbywa się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, gdzie uczestnicy muszą samodzielnie stworzyć pracę plastyczną z wybranej kategorii. Udział w konkursie wzięło trzynaście gimnazjów z terenu powiatu tomaszowskiego.
 
Konkurs organizowany jest po raz ósmy. W tym roku został rozszerzony o dodatkowe kategorie: projekt graficzny, projekt malarski i projekt ubioru.
 
W skład jury weszli: profesor ASP – Zbigniew Dudek – przewodniczący i członkowie: Krystyna Urbanowicz-Dudek, Anna Maria Jurewicz i Ewa Mosiewicz.
 
W czasie, kiedy jury obradowało, zaproszeni goście, uczestnicy konkursu i młodzież ZSP mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany i przedstawiony przez uczniów szkoły. Wystąpiły solistki: Asia Zielińska i Kasia Piwowarska, piosenkę Boba Dylana pt. „Knockin` On Heaven`s Door” wykonał zespół szkolny Ekipa. Był popis tańca hip-hop, tańca orientalnego. Bohaterem spotkania był Andrzej Mleczko, którego życie i twórczość mogliśmy poznać dzięki przedstawionej prezentacji.Jak każdego roku były pokazy mody. Modelki, to także uczennice ZSP nr 6.
 
Dodatkowa atrakcją tego dnia była wystawa przedstawiająca prace wykonane przez uczniów I klasy Liceum Plastycznego i ich nauczycieli: Anny Marii Jurewicz, Krystyny Urbanowicz Dudek i Zbigniewa Dudka.