ZOSTAŃ ŻAKIEM! NAUKA ZA DARMO? TO MOŻLIWE!

455
Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” to ogólnopolska sieć szkół policealnych która, ma swoje oddziały w 81 miastach Polski. Bogata oferta Żaka to 81  kierunków! Jeden z oddziałów szkoły działa w Tomaszowie Mazowieckim od 2004 roku. Tutaj kształcenie na dzień dzisiejszy odbywa się na sześciu kierunkach w dwuletnich szkołach policealnych, na trzech kierunkach w szkołach jednorocznych oraz w dwuletnim i trzyletnim liceum ogólnokształcącym dla absolwentów zawodówek, gimnazjów oraz szkół podstawowych.
 
Jednak na potrzeby słuchaczy, jeżeli tylko uda się zebrać grupę chętnych, otwierany jest kierunek, który znajduje się w ogólnopolskiej ofercie – wyjaśnia K. Przypis.

Zajęcia – teoretyczne prowadzone są w budynku I LO przy ul. Mościckiego zaś praktyczne w Salonie Kosmetycznym. Wszystko jest tak przygotowane, aby słuchacze mieli komfort nauki.
 
Co roku mamy kilkuset słuchaczy. Wśród nich są zarówno młodsi jaki starsi. Nie ma u nas żadnych ograniczeń wiekowych – mówi Kamila Przypis z oddziału Żaka w Tomaszowie Mazowieckim.

Jednak grupy są tak tworzone, aby uniknąć konfliktu pokoleń – dodaje.

Wśród strategicznych kierunków prowadzący tomaszowskiego Żaka wymieniają: administrację, bhp, budownictwo, informatykę, rolnictwo oraz Biomasaż. Właśnie te cieszą się największym zainteresowaniem.

Na te zawody niezmiennie od lat jest ogromne zapotrzebowanie i u nas można ich uczyć się za darmo – zauważa K. Przypis.

W Żaku przeprowadzane są badania rynku, dzięki którym określa się na jakie specjalności aktualnie jest zapotrzebowanie – jeżeli w branży informatycznej jest niedobór fachowców to szkoła może sobie pozwolić na przygotowanie darmowego kierunku. Dużym zainteresowaniem cieszą się również: technik usług fryzjerskich i technik usług kosmetycznych.

Te kierunki również są dla nas bardzo ważne i wchodzą w skład strategicznych. Uczymy ich w ramach dwuletnich szkół policealnych. To płatne kierunki, ale ich cena jest bardzo atrakcyjna – podkreśla K. Przypis.

Od czego zależą ceny kierunków? – pytamy w Żaku.

Przede wszystkim od kosztów organizacyjnych. Na przykład weźmy przygotowanie do zawodu technik usług kosmetycznych – słuchacze korzystają z różnego rodzaju preparatów, wśród nich są kosmetyki znanych marek. To ma spory wpływ na cenę. Z kolei podczas nauki masażu leczniczego czy fizjoterapii tego rodzaju kosztów nie ma, dlatego ich cena jest niższa – odpowiada K. Przypis.
 
W odpowiedzi na zapotrzebowanie runku pracy, Żak organizuje kursy. Na potrzeby danej firmy przygotowuje coś specjalnego.

Wystarczy, że zorientuję się czy nasza kadra ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie i czy możemy dany kurs przeprowadzić. Jeżeli jest to możliwe od razu przygotowywana jest oferta – w ciągu jednego dnia wszystko jest załatwiane i firma ma odpowiedź gdzie, kiedy i za jaką cenę – wyjaśnia nam K. Przypis

Jakie korzyści wynikają z nauki w tomaszowskim Żaku? – pytamy specjalistę ds. marketingu w Żaku.

Mimo że ŻAK jest szkołą prywatną, działa na prawach szkoły publicznej. Dzięki temu każdy słuchacz szkoły dwuletniej oraz liceum otrzymuje legitymację upoważniającą do ulgowych przejazdów komunikacją miejską i PKP, a także uzyskuje szereg zniżek w partnerskich punktach handlowo-usługowych tj. puby, pizzerie, salony kosmetyczne, księgarnie, staje paliw i wiele innych. Warto dodać, że „Żak” nie pobiera tzw. wpisowego oraz bezpłatnie wydaje zaświadczenia do ZUS-u, KRUS-u, MOPS-u oraz WKU – tłumaczy K. Przypis.
 
Na stronie: www.zak.edu.pl  można znaleźć specjalny kalkulator. Prowadzący Żaka zachęcają do tego, aby z niego skorzystać. Pozwala on wyliczyć ile można zaoszczędzić stając się słuchaczem Żaka.
 
Wszystkie zajęcia odbywają się w trybie zaocznym (weekendowym). Rekrutacja trwa do końca października, jednak na kierunki cieszące się wyjątkowym zainteresowaniem, tj. administracja, kosmetyka, fryzjerstwo, bhp czy masaż  warto zapisać się już teraz, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
 
Szkoły 2-letnie kończą się egzaminami państwowymi – słuchacz otrzymuje dyplom, oraz suplement w języku angielskim lub niemieckim, natomiast kursy certyfikatami. Dla zapracowanych i nie tylko szkoła uruchomiła zapisy poprzez Internet http://www.zak.edu.pl/pl/formularz_kontaktowy/

Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”
ul. Przeskok 3 (przy budynku WIKOLANDII)
97-200 Tomaszów Mazowiecki
44 726 00 78
www.zak.edu.pl