U niej w domu – kolejna odsłona Kina Konesera – konkurs

580

W naszym konkursie wygrać można dwa podwójne zaproszenia na seans.

Przed każdym filmem wśród zgromadzonej publiczności rozlosowywane są trzy książki z cyklu „Koneser rozdaje książki” ufundowane przez Księgarnię Matras. Pytania zazwyczaj dotyczą emitowanego filmu. Film nagrodzony na MFF w Toronto 2012 (Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) w sekcji ""Specjalne prezentacje"") oraz na MFF w San Sebastian 2012 (Złota Muszla za Najlepszy film i Nagroda Jury za Najlepszy scenariusz). Najnowsze dzieło François Ozona otrzymało również 6 nominacji do Cezara – najbardziej prestiżowej nagrody filmowej przyznawanej we Francji – w tym m.in. za Najlepszy film, Najlepszego reżysera i Najlepszy scenariusz adaptowany.Blisko 1 200 000 widzów we Francji! Wielki powrót autora skandalizującego "Basenu" i przebojowych "8 kobiet". Rewelacja międzynarodowych festiwali!Scenariusz oparty jest na sztuce wielokrotnie nagradzanego i uznanego na całym świecie dramatopisarza Juana Mayorgi ("El Chico De La Última Fila").

 

Życie Germaina (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy pozna 16-letniego Claude’a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude’a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni spędzone przez 16-stolatka z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Niebezpieczna gra nauczyciela i ucznia wymyka się spod kontroli, kiedy spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

 

O Projekcie Kino Konesera dowiesz się więcej na stronie:
http://www.helios.pl/19,Piotrkow-Trybunalski/KinoKonesera/

 

Aby wziąć udział w konkursie i wygrać dwa podwójne zaproszenia na film „U niej w domu” należy wysłać do nas maila na adres redakcja@tomaszow.pl z dopiskiem "Kino Konesera”. Zwyciężą  dwie pierwsze osoby, które jako pierwsze wyślą do nas e-mail.

 Konkurs potrwa do środy 11.09.2013 r.  Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailowo.