Klub Wytwórnia zaprasza…

748
4 października 2013, godz. 20 – Krzysztof Kiljański
 
Koncert promujący płytę „Powrót”Fani Krzysztofa Kiljańskiego czekali na płytę „Powrót” osiem lat. Artysta wraca do korzeni; do akustycznego brzmienia i muzycznych przyjaźni. – Fascynują mnie bardzo różne muzyczne światy – opowiada Kiljański w jednym z wywiadów. – Z równym zainteresowaniem podchodzę do popu, rocka i do jazzu. Jako wokalista nigdy nie chciałem być sformatowany i bardzo będę o to dbał, by nie zamknięto mnie w jednej szufladce.
 
 
11 października 2013, godz. 20 – Richard Bona – trasa promująca album „Bonafied”
Richard Bona podkreśla, że muzyka jest wciąż jego nauczycielką, a nauka w jej szkole nigdy się nie kończy.  Eksperymentuje i łączy ze sobą różne rzeczy. Dlatego w dniu jego koncertu przestrzenie przy Łąkowej wypełnią się m.in. dźwiękami latynoamerykańskiego jazzu i afrykańskiego popu. Kameruński wokalista, były członek Pat Metheny Group, zaprezentuje w łódzkiej Wytwórni utwory z krążka „Bonafied”.

18 października 2013, godz. 20
Ananke
Każdy, kto szuka w muzyce subtelnej gry dźwięków oraz wrażeń na poziomie horyzontu jawy i snu, powinien wybrać się na koncert tej grupy. W Łodzi Ananke zagra po raz pierwszy.

19 października 2013, godz. 20 – Dawid Podsiadło

Laureat programu X-factor wydał debiutancką płytę „Comfort & Happiness”, która miesiąc po premierze pokryła się platyną. To wciąż najlepiej sprzedający się i najchętniej odsłuchiwany polski album. Dawid Podsiadło przyjedzie do Łodzi, żeby w Wytwórni zaśpiewać utwory, które znalazły się na tym krążku.

27 października, godz. 20  – Tomasz Stańko New York Quartet – „Wisława”

Album „Wisława” – zadedykowany Wisławie Szymborskiej – spotkał się z entuzjastyczną reakcją krytyków. „Tomasz Stańko doskonali styl, cyzeluje detale z elegancją i smakiem” – czytamy w jednej z recenzji. „Ma dobrą rękę do muzyków, a kiedy już się z nimi zgra, tworzy dzieła na miarę >Wisławy<”.  Inny recenzent zauważa: „Krzyczeć z radości można było przed otwarciem pudełka, krzyczeć można i po. Choć to drugie zapewne bardziej przyjemne”.
Koncert w Wytwórni ma szansę wywołać równie emocjonalne reakcje.

9 listopada, godz. 20– Nosowska.zip

Podczas trasy Nosowska.zip Katarzyna Nosowska zaprezentuje najważniejsze i najbardziej znane utwory, które nagrała podczas solowej działalności. W Wytwórni będzie można również usłyszeć kilka elektronicznych kompozycji Andrzeja Smolika z płyty „Sushi”.

15 listopada 2013, godz. 20  – Brennnessel on Tour 2013. Kamp! x Rebeka ruszają w Polskę

Choć obu grupom zdarzały się już wspólne koncerty, po raz pierwszy Kamp! i Rebeka ruszają razem w Polskę.  15 listopada odwiedzą Wytwórnię.
Podczas jesiennych koncertów publiczność usłyszy zupełnie nowy materiał live, na który złożą się utwory zarejestrowane latem w Red Bull Studios w Madrycie oraz niewykonywane wcześniej nagrania A Rebeka zaprezentuje na żywo materiał z debiutanckiego, doskonale przyjętego albumu „Hellada“.

16 listopada, godz. 20 – Ania Dąbrowska – Samotność Po Zmierzchu Tour

W tym roku mija 10 lat od debiutu fonograficznego Ani Dąbrowskiej. Dla wielu jej fanów to właśnie „Samotność Po Zmierzchu” pozostaje tą najważniejszą płytą. Podczas jesiennej trasy koncertowej Ania po raz pierwszy zaśpiewa wszystkie piosenki z pierwszego albumu.

21 listopada 2013, godz. 20 – Coma

Jesienią Coma wyruszy w trasę koncertową.  Grupa odwiedzi największe ośrodki kulturalne w Polsce. W tym także Wytwórnię. Na 21 listopada artyści przygotowali muzyczną niespodziankę.

23 listopada 2013, godz. 19 – Aga Zaryan – koncert promujący album „Remembering Nina & Abbey”

Aby zbliżyć się do oryginalnych nagrań Niny Simone oraz Abbey Lincoln, Aga Zaryan zdecydowała się nagrać album techniką z lat 50., kiedy muzykę na krążki rejestrowano na żywo.
Artystka zinterpretuje takie utwory, jak: „My Baby Just Cares for Me”, „I Want A Little Sugar in My Bowl”, „Don’t Let Me Be Misunderstood”, „Wild Is The Wind” czy „Lilac Wine”.

24 listopada 2013, godz. 19Mela Koteluk


„Działa bez działania”, ma wrażliwość Baczyńskiego, a na scenie unosi się, jakby niósł ją „Spadochron”. Mela Koteluk odwiedzi Wytwórnię w listopadzie.

30 listopada 2013, godz. 20– Możdżer-Danielsson-Fresco – „POLSKA”

 
Trio Możdżer-Danielsson-Fresco nagrało trzeci studyjny krążek.  Album miał polską premierę podczas Enter Music Festival, a europejską – na otwarciu Paris Jazz Festival, gdzie publiczność nagrodziła muzyków długimi owacjami. Nowa płyta zespołu ukaże się w październiku. Będzie pierwszym krążkiem trio, który trafi nie tylko do polskich sklepów, ale będzie miał ogólnoświatową dystrybucję – w Europie, Azji i USA. W Wytwórni nowych kompozycji będzie można posłuchać na żywo.

7 grudnia 2013, godz. 20  Anna Maria Jopek – koncert promujący ostatnią płytę artystki „Polanna”

 
W grudniu Anna Maria Jopek przedstawi w Wytwórni efekt poszukiwań istoty duszy polskiej w muzyce. Artystka zaśpiewa piosenki z płyty „Polanna”. Przy Łąkowej ożyją stare pieśni ludowe, kompozycje Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego. W koncercie weźmie również udział wielka dama polskiego folku – Maria Pomianowska.
 
 
Czekamy na propozycje konkursów – zaproszenia na koncerty w Wytwórni czekają.