Napisz do mnie chociaż krótki list

784
Właśnie zostały wydane drukiem listy Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory zatytułowane "Listy na wyczerpanym papierze". Pełne uczuć i tęsknoty, w wytwornej graficznej oprawie. I tak sobie pomyśleliśmy, że może Państwo też tęsknią za czymś pięknym i własnoręcznie wykonanym.
 
Warsztaty są bezpłatne i nie wymagają specjalnych przygotowań. Jeśli jednak ktoś chce wzbogacić swój papier o indywidualne elementy ozdobne takie jak drobne liście, trawy, kolorowe wełny, nici, niech poszuka ich przez weekend na spacerze w parku i w babcinych szufladach.
 
Warsztaty poprowadzi Bartek Michalski, który czasowo zastępuje Mirosława Bernackiego w Pracowni Malarstwa i Rysunku w Ośrodku Kultury „Tkacz”. Warto dodać, że Bartek, obecnie pracownik Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, jest wychowankiem pana Bernackiego.
 
Bartłomiej Michalski ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki Warsztatowej, specjalizacja – wklęsłodruk w pracowni prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Zrobił także aneks z papieru czerpanego w Pracowni prof. Ewy Latkowskiej-Żychskiej oraz aneks z rysunku u prof. Zbigniewa Furtyńskiego.
 
Obecnie pracuje w ASP w Łodzi na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Grafiki Warsztatowej prowadzonej przez prof. nadzwyczajnego Tomasza Chojnackiego.
 
Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca w sekretariacie Ośrodka Kultury "Tkacz": osobiście, telefonicznie pod numerem 44 724 51 92 lub mailem kontakt@ok-tkacz.pl.