Koncert Agnellusa już w piątek w OK Tkacz

765

Będzie to ostatni wykonawca, który wystąpi w naszym mieście w ramach koncertów związanych z twórczością i postacią Juliana Tuwima, przygotowanych przez Wydział, Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim w związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2013 – "Rokiem Juliana Tuwima".

 

Agnellus to łódzki zespół piosenki literackiej i artystycznej. Laureat Ogólnopolskich Festiwali Piosenki m.in. Spotkań Zamkowych w Olsztynie oraz Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Grupa występuje w składzie: Agnieszka Kowalska-Owczarek – śpiew, Agnieszka Nowak – gitara akustyczna, Daniel Machoś – gitara elektryczna, Tomasz Kowalski – gitara basowa i Paweł Zawierucha – perkusja. W repertuarze zespołu można znaleźć utwory o zabarwieniu rockowym, jazzowym z folkowym kolorytem, eksperymentalne, a także swego rodzaju miniatury dramatyczne. Autorami tekstów są znakomici twórcy niepowtarzalnych światów poetyckich: Bolesław Leśmian, Julian Tuwim, Miron Białoszewski, Rafał Wojaczek, Federico Garcia Lorca oraz współcześni łódzcy poeci: Andrzej Strąk, Krzysztof Smoczyk, Marciusz Moroń, Wojciech Kądziela.

 

W 2012 roku muzycy wydali debiutancką płytę pt. Ballady i transe. Obecnie pracują nad kolejnym krążkiem, tym razem wyłącznie w oparciu o teksty Juliana Tuwima.