Dobry weekend Kadetów i Juniorów. Młodzicy zwyciężają w najsilniejszej grupie

552
Zgodnie z terminarzem ŁZPS w piątki grają kadeci, w soboty młodzicy i juniorzy w niedziele.

Pierwsza drużyna kadeta rozegrała mecz we własnej hali (przy ul. Nowowiejskiej) z drużyną Bzury Ozorków, natomiast nasz drugi skład pojechał walczyć o punkty do Sieradza.

Podopieczni trenera Czapnika, drużyna KS Lechia I rozpoczęła swoje spotkanie od wygranego pierwszego seta i dobrej gry w początku drugiej odsłony, jednak Ozorkowianie to nie przypadkowy zespół i nie zamierzali łatwo oddać punktów w Tomaszowie. Zespół Bzury zaczął odrabiać straty i wyszedł na prowadzenie, którego nie dał już sobie odebrać. Stan setów się wyrównał i walka rozpoczęła się od nowa, w zaciętym trzecim secie KS Lechia raz prowadziła, by za chwile gonić rywali, którzy zagrali lepiej końcówkę i po ostatniej piłce w trzecim secie cieszyli się z prowadzenia w całym meczu 2:1. Siatkarze z Tomaszowa po przegranych dwóch setach nie spuścili głów, jednak nie mogli odskoczyć na kilka oczek od zespołu Bzury, który bardzo dobrze rozgrywał końcówki każdej partii. Tak też stało się w secie czwartym, po którym drużyna KS Lechia I Tomaszów Maz musiała uznać wyższość zespołu Bzury Ozorków.

KS Lechia I Tomaszów Maz – Bzura Ozorków 1:3

Skład kadetów KS Lechii I:
Styś Szymon, Szewczyk Szymon, Sypniewski Kamil, Szczodry Sebastian, Lesniewski Dominik, Wąs Mateusz, Seliga Maciej, Zawisza Łukasz, Miniak Adam, Reszka Daniel, Lesiewicz Eryk oraz Koziołek Piotr.

Trenerem drużyny jest Kamil Czapnik.

***

Swój drugi mecz rozegrała także nasza druga drużyna kadetów, która w Sieradzu grała z zespołem MOS Sieradz. Dla zawodników trenera Rebzdy był to pierwszy mecz w ich karierze rozegrany na wyjeździe. Początek pierwszego seta nie był łatwy dla lechitów. Drużynie ciężko było wejść dobrze w mecz na obcej hali, jednak w końcówce zagrali odważnie na siatce, co przechyliło szalę zwycięstwa na ich korzyść. Drugi set to dominacja gospodarzy, którzy po swojej dobrej grze i błędach gości w środku seta prowadzili już 18:10. Wtedy zespół KS Lechia II pokazał się z bardzo dobrej strony, walcząc do końca doprowadził do gry na przewagi w końcówce drugiego seta i co więcej wygrał tę końcówkę, obejmując prowadzenie w całym spotkaniu 2:0. Trzecia odsłona spotkania to dobra gra całego zespołu Lechii Tomaszów Maz. Trener Rebzda dokonał zmian i dał szansę zaprezentowania się wszystkim zawodnikom. Zmiennicy nie wypadli wcale gorzej od swoich kolegów, bo grając bardzo dobrze utrzymali przewagę w trzecim i jak się za chwile okazało ostatnim secie spotkania. Chłopcy wyłonieni z akcji „Szukamy siatkarskich talentów” znów zrobili niespodziankę i wygrali swoje drugie spotkanie.

MOS Sieradz – KS Lechia II Tomaszów Maz. 0:3

Kolejny mecz drużyna KS Lechii II Tomaszów Maz rozegra we własnej hali 7. listopada (czwartek) przeciwko KS Wifamie Łódź.

Skład KS Lechii II:
Zwoliński Rafał, Wilk K, Rybiński Hubert, Chrzanowski Rafał- kapitan zespołu, Kwapisz Kamil, Piechna Rafał, Szkup Przemysław, Gąsiorek Bartłomiej, Stachecki Miłosz, Solecki Tomasz, Bednarek Jakub i Rebzda Kacper- libero zespołu.

Trenerem kadeta II jest Bartłomiej Rebzda

***

W sobotę 26. października w ramach Mistrzostw Województwa Łódzkiego swój kolejny turniej rozegrały obie drużyny młodzika KS Lechii Tomaszów Maz.

Zespół trenera Rafała Strawińskiego KS Lechia I, pojechał do Łodzi gdzie walczył z najsilniejszymi ekipami w województwie. Młodzicy z Tomaszowa rozegrali bardzo dobry turniej, wygrali wszystkie trzy spotkania, pokonując kolejno UKS MG 13 Łódź 2:0, KS Wifamę Łódź (gospodarzy turnieju) 2:1 i MUKS Siatkarz Wieluń 2:0. Tomaszowianie wrócili z kompletem punktów z Łodzi i wszystko wskazuje na to, że jest to zespół, który będzie walczył o najwyższe trofeum w naszym województwie.

Skład zespołu młodzika KS Lechia I:
Kubryn Mikołaj, Lechowski Michał, Madzio Szymon, Pająk Bartłomiej, Piekarz Adam, Tyczyński Filip, Sulma Kacper, Iskierka Jakub, Owczarek Mariusz, Konewka Bartłomiej, Migała Damian, Biedal Piotr, Życzyński Daniel.

Trenerem zespołu jest Strawiński Rafał.

***

Ekipa drugiego młodzika pod wodzą trenera Bartłomieja Rebzdy rozegrała turniej w grupie C we własnej hali, podejmując zespoły: MOS Sieradz, EKS Skra II Bełchatów i Juvenia Rawa Maz. Zespół Lechii II, w którym grają chłopcy z rocznika 2000 bardzo dobrze spisał się w roli gospodarza pokonując pewnie Skrę II i Juvenię 2:0. Podopieczni trenera Rebzdy ulegli jedynie dobrze grającemu zespołowi MOS Sieradz, z którym przegrali po walce na przewagi 0:2. Ostatecznie młodzi siatkarze z Tomaszowa zajęli drugie miejsce w grupie C.

Drużynę młodzików KS Lechii II stanowią:

Baran Marcel, Bielas Bartłomiej, Rebzda Kacper, Wilk Bartłomiej- kapitan, Wilk Kacper, Świech Hubert, Woźniak Patryk, Ulaszewski Patryk i Wojnowski Wiktor

Trenerem zespołu jest Bartłomiej Rebzda.

***

W dniu 27. października w Tomaszowie, w ramach Mistrzostw Woj. juniorzy KS Lechia rozegrali mecz z MKS Zduńska Wola. KS Lechia pokonała gości 3:1 (15, -23, 13, 17).

Tomaszowianie grali w składzie:
Budziejewski Kamil, Kosz Kamil – kapitan, Witkowski Piotr, Małecki Igor, Strawiński Adrian, Witoń Mateusz, Porczyk Jakub – Libero. Na zmiany wchodzili Wilk Mateusz, Grabowski Łukasz, Puścian Wojciech, Miloradovic Marko, Cichosz Jakub – trener Krzysztof Włosek.

W dniu 17. listopada o godzinie 11:00 w Tomaszowie, w hali sportowej ZSP 2 juniorzy KS Lechia będą podejmować MUKS Libero Pajęczno.

***
W czasie dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach młodzieżowych, KS Lechia będzie organizować w dniach 9-11. listopada 2013 roku Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Juniorów i Kadetów – „Volleyball Hopeful 2013″, który rozegrany zostanie na obiektach OSiR przy ul. Nowowiejskiej oraz w hali ZSP nr 2 przy ul. Św. Antoniego 57/61.