Piąty Żywioł formacji Turbo już w sprzedaży

265
Jest klasycznie, czyli w stylu za jaki pokochali ich fani, ale z nowoczesnym brzmieniem. Zespół kazał nam czekać na nowy album prawie cztery lata, ale jak słychać na płycie, muzycy w tym czasie nie próżnowali – album jest przemyślany i spójny. Jak zapewniają muzycy – jest to prawdopodobnie ich najlepszy krążek!

„Piąty Żywioł” został zarejestrowany w poznańskim studio Perlazza należącym do ex- gitarzysty Acid Drinkers – Przemysława „Perły” Wejmanna, z którym znają się od lat. Muzycy Turbo tym razem postawili na klasyczne brzmienie, jest prościej niż na poprzedniej płycie, ale za to bardzo melodyjnie. Album został zarejestrowany na tzw. "setkę", czyli wszystkie instrumenty były nagrane jednocześnie, osobno nagrane zostały tylko solówki i wokale.

Ostatni krążek Turbo, zatytułowany „Strażnik Światła” ukazał się w 2009 roku i był pierwszym albumem grupy z nowym wokalistą Tomaszem Struszczykiem. Do dziś płyta ta nosi miano „strażnika hard’n’heavy” i została fantastycznie przyjęta przez fanów, a także środowisko muzyczne.

Gorąco polecamy!

 
lista utworów:
1. Myśl i Walcz
2. Cień Wieczności
3. Serce na Stos
4. Piąty Żywioł
5. Przebij Mur
6. Garść Piasku
7. Niezłomny
8. Amalgamat
9. Rozpalić Noc
10.This War Machine
11. Może Tylko Płynie Czas