Tomasz Makowiecki powraca!

499
 
Pierwszy singel Makowieckiego z nowej płyty "MOIZM", ktory zagościł w stacjach radiowych  to

“Holidays In Rome”.

Teledysk do utworu wyreżyserował Łukasz Garlicki a zdjęcia zrobiła Barbara Kaniewska.

Produkcją zajął się Tomasz Makowiecki.

To najbardziej bezkompromisowa i osobista rzecz, jaką do tej pory zrobiłem”. – mówi Tomek o swojej nowej płycie.

Płyta narodziła się z wielogodzinnych jam sessions w drewnianej chacie na Kaszubach, a potem przez trzy lata była dopieszczana i cyzelowana przez Makowieckiego w jego domowym studiu, które z czasem zdominowane zostało przez syntezatory i instrumenty elektroniczne, będące główną inspiracją dla jego najnowszych kompozycji. Jak sugeruje tytuł “Moizm”, nowa płyta to  bardzo autorski materiał: Makowiecki jest kompozytorem większości utworów, sam też produkował album. Tylko teksty oddał do napisania swoim przyjaciołom o pokrewnej wrażliwości, do których ma pełne zaufanie, w tym Marka Jałowieckiego (znanego z formacji Delons i Generał Stilwell, ale również jako autora „Peggy Brown” spopularyzowanej przez Myslovitz) i Graftmanna (Graftmann, Miss Polski), który napisał teksty do utworów anglojęzycznych.

Jedną z inspiracji dla płyty jest credo literackie Krzysztofa Jerzego Cichosza z 1989r. pt. “Wyznanie Moizmu”, które przedstawia moizm jako prywatną religię wolności. I taka jest własnie nowa płyta Makowieckiego: świadoma, bezkompromisowa, progresywna i osobista.

http://www.cichosz.art.pl/pdfy/moizm.pdf

Warto wspomnieć także o wybitnych nazwiskach związanych z polską elektroniką, które pojawią się gościnnie na płycie Makowieckiego: Józef Skrzek, Władysław Komendarek i Daniel Bloom. Ich udział nie tylko pozostawił wyjątkowy ślad na płycie, ale również stał się spełnieniem muzycznych fascynacji i marzeń Makowieckiego, pełnego podziwu i szacunku dla polskiej muzyki elektronicznej z lat 80-tych i 90-tych. Mamy nadzięję, że wkrótce zobaczymy wszystkich czterech panów na jednej scenie, przy okazji wspólnej trasy koncertowej.

Muzycy współtworzący zespół to:

Kuba Staruszkiewicz (wcześniej Pink Freud)- automaty perkusyjne

Patryk Stawiński (Homosapiens)- bas, syntezator,

Olek Świerkot (Miss Polski, współproducent ostatniej płyty Ani Dąbrowskiej)- gitara.