Kronika policyjna

37
Próbowali udaremnić mu dalszą podróż, jednak pijany kierowca kontynuował jazdę samochodem, uderzył w bok auta którym jechali policjanci i jechał dalej wjeżdżając na teren powiatu tomaszowskiego. Małżeństwo kontynuowało jazdę za pijanym szaleńcem, udaremnili mu dalszą podróż w Nowych Chrustach, przytrzymali mężczyznę do czasu przyjazdu umundurowanych policjantów Rokicin. Okazało się, że kierowca seata ma w organizmie ponad 2 promile. Przez cały czas trwania interwencji zachowywał się w stosunku do umundurowanych funkcjonariuszy agresywnie i arogancko. Noc spędził w policyjnym areszcie. Gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji oraz naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy. Mężczyzna był już notowany.

4 stycznia o godzinie 3:15, policjanci otrzymali informację, iż na ulicy Jerozolimskiej młody człowiek dokonuje uszkodzeń zaparkowanych tam pojazdów. W okolicy miejsca zgłoszenia policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się człowieka, mężczyzna miał zakrwawioną rękę. Na pobliskim parkingu, funkcjonariusze zauważyli mazdę z wybitą szybą. 30-letni mieszkaniec Tomaszowa, został zatrzymany. Przebadano go na zawartość alkoholu, miał 1,8 promila. W pijackim amoku, podejrzany zaczął szarpać się z interweniującymi policjantami. Noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie za uszkodzenie mienia oraz naruszenie nietykalności wobec interweniujących funkcjonariuszy.

Kolejnych wandali policjanci zatrzymali na Placu Kościuszki. Trzech mężczyzn w wieku 30, 33 i 34 lat zatrzymano kiedy uszkadzali oświetlanie choinki. Dewastujących mężczyzn zauważył na monitoringu miejskim strażak miejski, który powiadomił policję. Uszkodzone lampki zostały wycenione na kwotę 3000złotych. Sprawcy w chwili zatrzymani byli pijani wszyscy mieli ponad 2 promile. Nie byli wcześniej notowani. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

3 stycznia 2014r. o godzinie 10:30, na ulicy Nowowiejskiej 65-letni kierowca citroena podczas wykonywania manewru skrętu w prawo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu drogą dla rowerów 70-letniemu rowerzyście. Kierujący jednośladem został przetransportowany do szpitala. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa.