Piknik dla Europy

771
Ciekawostki na temat Unii Europejskiej, jak również praktyczne informacje dotyczące między innymi produktu regionalnego i możliwości wspierania przez UE młodzieży, gry i zabawy, degustacje, spotkania z celebrytami – to wszystko zaplanowano podczas pikniku europejskiego, który odbędzie się w najbliższy piątek, 2 maja, w Pałacu Chojnata k. Białej Rawskiej.
 
Swoją obecność na imprezie zapowiedzieli m.in. mistrz malarstwa Edward Dwurnik, Michał Figurski, – dziennikarz radiowo-telewizyjny, Hanna Bakuła – pisarka i Ryszard Kunze – producent, realizator i autor tekstów piosenek m.in. Edyty Górniak, Natalii Kukulskiej, Grzegorza Markowskiego, Haliny Młynkowej oraz Zbigniewa Wodeckiego.
 
Podczas pikniku uruchomionych zostanie pięć stref, które będą funkcjonować przez cały czas trwania imprezy. W unijnej będzie można zasięgnąć ogólnych informacji o działalności UE, promocji produktu regionalnego (przede wszystkim jabłek), a także uzyskać informacje na temat tego, co UE może zaproponować młodzieży. Pokazowa dostarczy atrakcji fanom motoryzacji. Wielbiciele aut będą mogli odbyć jazdę próbną najnowszym modelem toyoty z silnikiem hybrydowym i wziąć udział w pokazach strażackich, podczas których przyjrzą się z bliska działaniu wozu strażackiego. W strefie malarskiej dzieci będą miały okazję malować wspólnie z Edwardem Dwurnikiem laurki z okazji 10. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Najmłodsi zabawią się także w strefie zabaw i konkursów. Organizator i właściciel Pałacu Krzysztof Malarecki przewidział dla nich bowiem wspólne przeciąganie liny, gry europejskie z nagrodami, zjadanie jabłek na czas i tworzenie kącika artystycznego związanego z UE, w którym będą ozdabiały flagi państw członkowskich UE i tworzyły "mini-pakt" przyjaźni.
 
Nie zabraknie konkursów również dla dorosłych. Podczas pikniku można będzie także spróbować tradycyjnych potraw, produktów lokalnych, jak również jak to podczas pikniku bywa wziąć udział w wielkim grillowaniu przy udziale zimnego piwa i muzyki.
 
Przez cały czas trwania pikniku, tj. od godziny 12 do 18, można będzie wpisywać życzenia dla UE i regionu łódzkiego.