33.OGÓLNOPOLSKI TOMASZOWSKI BIEG im. BRONISŁAWA MALINOWSKIEGO

599
Bieg poświęcony jest wybitnemu polskiemu sportowcowi, mistrzowi olimpijskiemu z Moskwy na dystansie 3000 m z przeszkodami. Popularny Bronek w 1981 roku zginął w wypadku samochodowym na moście w rodzinnym Grudziądzu. Rok później odbył się pierwszy bieg tomaszowski i od tej pory pamięć wybitnego lekkoatlety biegacze czczą rywalizacją sportową.
Głównymi sponsorami imprezy są Market Dekorator oraz Las Vegas Power Energy Drink.
 
Impreza dofinansowana jest przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, Gminę Miasto Tomaszów Maz. i będzie piątym biegiem w ramach cyklu 8 Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.
 
Nad zawodami patronat objął Polski Komitet Olimpijski.
 
Start i meta usytuowane są na stadionie OSiR-u ul. Nowowiejska 9/27.
 
W imprezie tradycyjnie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Regulamin zawodów znajduje się na stronie internetowej Miejskiego TKKF w Tomaszowie Mazowieckim www.tkkftomaszow.pl
 
Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów od godz.  9.00 do godz.10.30 w sekretariacie imprezy (główne wejście do hali OSiR).
Do biegu na dystansie 10 km można się zgłaszać drogą elektroniczną pod adresem www.tkkftomaszow.pl . Tą drogą zgłoszenia przyjmowane będą do 31 sierpnia.
W biegu głównym pomiar czasu przeprowadzany będzie elektronicznie, a więc zawodnicy będą biegli z chipami, a trasa zawodów posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.  
Dodać należy, że na dzień 2 września akces udziału w biegu na 10 km  wyraziło już 420 osób !
Otwarcie zawodów zaplanowano na godz. 11.00.
Pięć minut później rozpocznie się bieg rekreacyjny bez ograniczeń wiekowych na dystansie 1500 m. O godz. 11.15 do rywalizacji sportowej na trasie 3 km wyruszą kobiety oraz młodzież do 19 lat. Start do biegu głównego na 10 km wyznaczono na godz. 11.45.
Zakończenie imprezy (dekoracja i wręczenie nagród) zaplanowane jest na ok. 13.30 a następnie przeprowadzone zostanie losowanie nagród wśród uczestników biegów na 3 km i 1500 m.
Trasa biegu na dystansie 10 km prowadzić będzie ulicami: Nowowiejska, Park Miejski, Warszawska, Konstytucji 3-go Maja, Nadrzeczna, Zgodna, Majowa, Nowowiejska. Biegacze będą mieli do pokonanie dwie takie pętle. Już teraz organizatorzy serdecznie przepraszają użytkowników dróg za powstałe utrudnienia.
 
Trasa 3 km: Nowowiejska, Park Miejski, Konstytucji 3-go Maja, Nowowiejska.
 
Bieg 1500 m: Nowowiejska, Ligi Morskiej i Rzecznej, Park Miejski, Nowowiejska.
 
W ubiegłym roku zwycięzcą biegu głównego został  Łukasz Grajcar z Częstochowy z czasem 32 min 46 sek. Wśród pań najlepszą okazała się Natalia Bartak z Ukrainy (Połtawska Obłast) z czasem 39 min 20 sek.
Wpisowe za udział na 10 km wynosi – 20 zł., płatne na konto organizatora do 31 sierpnia, po tym terminie 50 zł., na  3 km i 1500 m – 2 zł.
Wszyscy uczestnicy biegów otrzymują dyplom, pamiątkowy znaczek oraz wezmą udział w losowaniu wielu upominków rzeczowych w tym dwóch rowerów górskich oraz olbrzymiej maskotki. Każdy uczestnik biegu na 10 km otrzyma okolicznościowy medal.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy w niedzielne przedpołudnie 7 września na obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Nowowiejską.