Porażka z Pogonią i trener Andrzej Dec podał się do dymisji

518


W dzisiejsze sobotnie popołudnie druzyna Lechii na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej podejmowała zesół Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Od samego początku obraz gry na murawie nie napawał optymizmem. Ekipa z Grodziska wysoko atakowała naszą drużynę pressingiem sprawiając nie małe problemy w rozegraniu piłki. Natomiast Lechia wyglądała jakby grała mecz wyjazdowy, nie naciskając rywala, który swobidnie rozgrywał kolejne akcje. W 14 minucie zielono – czerwoni mogli skarcić przeciwnika. Jardel Cruz po ciekawej akcji wyszedł na dogodną pozycję i spróbował technicznego strzału, który niestety wylądował na poprzeczce. Zawodnicy Pogoni potrafili odpowiedzieć nad wyraz skuteczniej. W 40 minucie po rzucie wolnym ładnym strzałem z dystansu pokaonali Artura Holewińskiego i zrobiło sie 0:1. W 46 minucie trener Dec przeprowadził dwie zmiany , które miały pobudzić Lechię do odrabiania strat. Jednak w 67 minucie po bardzo kontrowersyjnej decyzji arbitra przyjezdni prowadzili juz 0:2. Po składnej akcji prawym skrzydłem i dośrodkowaniu w ple karny wszyscy na stadionie słusznie widzieli, że napastnik gości przed strzałem przyjął piłkę reką, jednak arbiter uznał gola i Tomaszowianie znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. Do końcowego gwizdka zielono – czerwoni nie potrafili zagrozić bramce Pogoni i spotkanie zakończyło się porażką w stosunku 0:2.

Skład Lechii: Holewiński, Matusiak, Cyran, Matuszczyk, Prusinowski, Potakowski, Wiejak, Pierzyński, Łazowski, Mireck, Jardel.

Z ławki: 46 min. Stańdo za Potakowskiego, Żytek za Łazowskiego, 61 min. Rakowski za Jardela, 70 min. Iwańczuk za Pierzyńskiego

Źródło: www.lechia1923.pl