Pijani za kółkiem

505

Mundurowi ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Kobieta, jechała z Łodzi swoim autem, przed nią jechał opel, którego kierujący miał problemy z prostą jazdą, jechał wężykiem, całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego. Kobieta pojechała za astrą, kiedy pojazd zatrzymał się ustawiła swoje auto tak, aby podejrzany nie mógł uciec, widziała jak pasażer z kierującym zamieniali się i "zmiennik" kierującego próbuje odjechać, kobieta przestawiła swój samochód uniemożliwiając im wyjazd i ucieczkę. Policjanci przebadali kierujących oplem, pierwszy kierujący 30-latek miał w organizmie 2 promile, ponadto jak się okazało miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do roku 2020, jego 18-letni "zmiennik" osiągnął na alkoteście wynik 3 promili, w pojeździe był jeszcze ich 35-letni kolega, który spał na tylnym siedzeniu, zbudzony przez policjantów był zaskoczony całą sytuacją, on tez był nietrzeźwy. Trójka podróżników to mieszkańcy Opoczna. Policjanci ustalają szczegóły tego zdarzenia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, a za niestosowanie do wyroku sądowego do lat 3. Kobiecie z pewnością należy się duże uznanie za wykazaną postawę, uniemożliwiającą pijanym dalszą jazdę, być może w ten sposób uratowała komuś życie.

 

16 listopada o godzinie 0:45 na Polnej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda focusa, którym kierował 29-letni obywatel Ukrainy, mężczyźnie alkotest wykazał 1,4 promila.

 

16 listopada o godzinie 6:50 w Prażkach został zatrzymany 62-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego mając 1,7 promila kierował renault clio, które było holowane przez seata, sprawę prowadzą policjanci z Rokicin.

 

15 listopada o 1:30 na Szczęśliwej w Komorowie, 30-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierował toyotą mając w organizmie 0,7 promila.

 

15 listopada o godzinie 15:30 na ulicy Jana Pawła, policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Tomaszowa, mężczyzna kierował vw golfem, mając w organizmie 3 promile. Kolejny pijany został zatrzymany 15 listopada o 15:50 w Twardej na Głównej 33-letni mieszkaniec gminy Paradyża kierował audi mając w organizmie 1,2 promila.

 

14 listopada o godzinie 17:05 na Mireckiego 38-letni kierujący oplem vectrą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo 36-letniemu rowerzyście, który został zmuszony do gwałtownego hamowania. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta przewrócił. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawę prowadzą policjanci z Tomaszowa.

 

14 listopada o godzinie 13:40 w Małczu policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Tarnowskiej Woli, mężczyzna kierował motorowerem mając w organizmie ponad 3 promile.

 


 

Źródło KPP Tomaszów Maz.