PKP PLK przystępują do remontu mostu w Tomaszowie Mazowieckim

802
Prace na moście rozpoczną się w połowie czerwca i potrwają do grudnia. W ramach inwestycji na trzyprzęsłowej przeprawie o długości niemal 170 m, wymienione zostaną wszystkie tory oraz mostownice, które pełnią na moście rolę podkładów. Wykonawca wymieni też konstrukcje kratownic, naprawi podpory i wykona nowe zabezpieczenie antykorozyjne.
Inwestycja ułatwi kursowanie pociągom pasażerskim i towarowym. Prędkość maksymalna po remoncie zostanie podniesiona do 100 km/h, dzięki czemu po moście w ciągu doby przejedzie znacznie więcej pociągów. Większa będzie również nośność obiektu, co pozwoli na przejazd cięższych składów towarowych.
– Remont mostu w Tomaszowie Mazowieckim jest kolejnym elementem pozwalającym skrócić podróż pomiędzy Krakowem a Łodzią. Jeszcze w październiku ubiegłego roku trwała ona 3,5 godziny. W grudniu ten czas został skrócony o kwadrans. Obecnie pociąg pokonuje tę trasę w niespełna 3 godziny. Tak zdecydowane przyspieszenie jest przede wszystkim efektem kompleksowej modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej. Pozostałe inwestycje, jak m.in. remont mostu w Tomaszowie, pozwalają na skracanie podróży o kolejne minuty – informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy PKP PLK.

Źródło: www.rynekkolejowy.pl

fot. PKP PLK