Uwaga – Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła informację o stanie konta

456
Otrzymają ją ubezpieczeni urodzeni po 31 grudnia 1948 r., posiadający indywidualne konto w ZUS. Informacja dotyczy  dwóch lat 2013, 2014 r. i zawiera dane dotyczące  wysokości zwaloryzowanego kapitału początkowego, wielkości zgromadzonych na koncie zwaloryzowanych składek emerytalnych jak również dane o  wzroście środków  na subkoncie po przelewie, którego dokonano w lutym 2014 r. – 51,5 proc. z  rachunku OFE. Osoby, które ukończyły 35 lat do 31 grudnia 2014 r. otrzymają również informację o wysokości hipotetycznej emerytury w dwóch wariantach. Pierwszy ukazuje kwotę emerytury, jaką uzyskalibyśmy w wieku emerytalnym w oparciu o środki zgromadzone do dziś  na naszym koncie. Drugi wariant to prognozowana wysokość naszej emerytury przy założeniu, że do osiągnięcia wieku emerytalnego na nasze konto będą odprowadzane co miesiąc składki w  takiej kwocie,  jak obecnie. Pamiętajmy, że do hipotetycznej emerytury nie są wliczone składniki z subkonta i OFE.
Do „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS” dodano  załącznik wyjaśniający wszystkie zagadnienia w niej zawarte.
Przypominamy, że wszyscy nasi klienci mają możliwość  monitorowania swojego konta w ZUS na bieżąco poprzez Platformę Usług Elektronicznych. Jeżeli Państwo nie mają jeszcze założonego profilu na PUE serdecznie zapraszamy z dowodem osobistym do naszych placówek, codziennie w godzinach pracy  ZUS.

Marta Markun
Rzecznik Prasowy
Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim