Mocne zgłoszenia na Dolinę Krzemionki

539
Automobilklub Tomaszowski przyjął 24 zgłoszenia, w tym aż 8 w najmocniejszych turbodoładowanych samochodach z napędem na cztery koła.

W Rajdzie Okręgowym swój akces zgłosiło 15 ekip. Z jedynką ustawiono lidera RSMOŁ, Krzysztofa Borowieckiego. Za nim ustawiono reprezentantów województwa łódzkiego, Michała Kwiecińskiego oraz Damiana Byczkowskiego. Sebastian Teter uzupełnia stawkę czterech Hond Civic Type-R. W K4 sił spróbują także Arkadiusz Kula (BMW E30) oraz były Mistrz Okręgu Łódzkiego w KJS, Adam Wojtanka (Renault Clio). Samotnie w K3, ale nie bez szans na wysoki wynik w generalce, pojedzie Marek Sąsiadek (w ubiegłotygodniowym Rajdzie Oświęcimskim był drugi w wynikach łącznych do ostatniego odcinka – przyp. red.).

Zwycięzca pierwszej rundy MOŁ w Super KJS (Rajdu Spalskiego), Michał Wieromiejczyk z Pabianic zanotował już 2 zwycięstwa w Rajdach Okręgowych w śląskim czempionacie. Tym razem spróbuje się Mitsubishi Lancerem Evo IX w rodzimym cyklu RO. W klasie RO4-31 rywalami będą Dariusz Krupa (Evo IX) oraz uczestnicy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – Łukasz Kotarba (Evo IX) i Wojciech Krawczyk (Evo X). Do Spały Fiesty R2 przywożą Bartłomiej Bogucki oraz trenujący przed Rajdem Wisły, Igor Pietrzak. Testy przed piątą rundą RSMP zaplanował także Mariusz Zapała (Subaru Impreza STi N14). Trójkę klasy Gość uzupełnia 60-letni Tomasz Szostak (Renault Clio Williams) – pilot Dariusza Poletyły z lat 80' i 90'.

Na start w Super KJS zdecydowało się 9 załóg, w tym 4 z woj. łódzkiego. Po wyrobieniu licencji RN przez Wieromiejczyka, faworytem będzie tomaszowianin, Adrian Wichłacz (Mitsubishi Lancer Evo V). W RO4-31 czoła stawią mu Krzysztof Pacholec w Lancerze Evo VI, Nobert Byśkiniewicz (brat Łukasza Byśkiniewicza z RSMP) w Subaru Imprezie GT i Sławomir Głowala w kultowej Mazdzie 323 GTR. W K3 Rafał Jeromin (Citroen Saxo VTS) będzie rywalizował o zwycięstwo z sieradzaninem, Damianem Tomaszewskim (Honda Civic). Marcin Kołodziejczak (Renault Clio) z Konstantynowa Łódzkiego wysłał jedyne zgłoszenie w K2. W K1 pabianiczanin Zbigniew Pastusiak stoczy pojedynek z Mariuszem Pankiem (obaj Fiat Seicento), który ponownie przyjeżdża do Spały aż z podkarpackiej Dębicy.

Na piątek, 28 sierpnia zaplanowano odbiór administracyjny, zapoznanie z trasą i badanie kontrolne. W sobotę, 29 sierpnia załogi będą rywalizować na dwóch blisko 7-kilometrowych odcinkach specjalnych w trzech pętlach.