Jak urządzić profesjonalne i wygodne biuro?

518
Funkcjonalne meble dopasowane do konkretnego stylu

Rozpoczynając aranżację swojego biura warto zastanowić się na początku, jaki styl będzie do niego pasował? Nowoczesny? Klasyczny? Elegancki? Gdy już dokonasz wyboru konkretnego stylu, łatwiej Ci będzie dobrać meble, dodatki, dekoracje i wszelkie sprzęty idealnie do niego pasujące. Zrobi to na Twoich gościach pozytywne wrażenie harmonii, ładu i wyczucia stylu, a i Tobie na pewno w takich warunkach będzie pracowało się idealnie. Uważaj jednak, aby nie przesadzić, bo wtedy wystrój będzie sztuczny, a nie gustowny! Koncentrując się na stylu nowoczesnym możesz wybrać na przykład biurko o niebanalnym kształcie blatu, nie zapominając jednak o jego odpowiedniej wysokości i stabilności. Pamiętaj, że praca przy biurku nie może krępować ruchów. Dobrze też, aby krzesło, na którym będziesz spędzać większość dnia było wyposażone w podłokietniki i regulowane oparcie.  


Symboliczne i praktyczne dodatki, które umilą i ułatwią Twoją pracę

Często osoby aranżujące wnętrza biur zalecają umieścić na biurku element, z którym się niejako utożsamiasz. Może to być figurka, drobny kwiatek doniczkowy, ramka ze zdjęciem lub coś, co nas odstresowuje. Jedno spojrzenie na tę rzecz, może czasem poprawić komfort Twojej pracy i sprawić, że choć na chwilę poczujesz się jak w domu. Na biurku możesz również umieścić specjalny podkład inaczej nazywany biuwarem, który pomoże w prowadzeniu notatek podczas rozmowy przez telefon. Możesz na nim też umieścić specjalny kalendarz lub logo swojej firmy, które z pewnością utrwali się w pamięci odwiedzających Twoje biuro klientów czy partnerów biznesowych. (źródło: http://www.polishdruk.pl/ )
 
Kolorystyka również ma znaczenie

Przyjęło się, że najkorzystniejszy wpływ na skupienie w czasie pracy mają kolory ziemi – zieleń, beż, brąz. Tłumaczy się to tym, że są one dla człowieka dość naturalne i czują się wśród nich komfortowo. Istnieją również techniki stymulowania pracowników barwami, które pobudzają do działania. Szczególnie jest to zalecane dla osób zajmujących stanowiska związane z działaniem kreatywnym, twórczym. Wówczas w otoczeniu takiego pracownika dobrze, aby znalazła się choć jedna ściana lub plakat z dominującym kolorem czerwonym, który odpowiada za pobudzenie lub żółtym, który z kolei wywołuje bardzo pozytywne, ciepłe myśli i skojarzenia.