Szkoła Podstawowa nr 14 z kolejną tablicą multimedialną

686
Za znakomite rezultaty w zbieraniu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego placówka została nagrodzona po raz drugi tablicą multimedialną.
 
Program „Moje miasto bez elektrośmieci” ma celu promowanie ekologicznych postaw wśród mieszkańców polskich miast oraz zachęcenie do selektywnej zbiórki zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Organizatorzy inicjatywy swoje założenia realizują m.in. poprzez edukowanie najmłodszych Polaków na temat prawidłowych zasad postępowania z elektrośmieciami. Dotychczas do programu przyłączyło się ponad 3 tysiące szkół z różnych regionów Polski. Za aktywne zaangażowanie w realizację programu placówki oświatowe otrzymują pomoce dydaktyczne finansowane z Funduszu Oświatowego założonego przez twórcę programu ElektroEko.

Uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 14 z Tomaszowa Mazowieckiego włączyli się do programu „Moje miasto bez elektrośmieci” w czerwcu br. Po tak krótkim czasie zbierania zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, mogą pochwalić się imponującymi rezultatami, za które 19 listopada br. już po raz drugi zostali nagrodzeni tablicą multimedialną, przekazaną przez organizatorów programu. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się podczas apelu, na którym poza uczniami i personelem placówki obecne były również Zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pani Zofia Szymańska oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Pani Halina Szczucińska. Podczas wręczania nagród szkolna koordynator programu zapowiedziała, że szkoła już przygotowuje się do kolejnych zbiórek elektrośmieci.

Serdecznie gratulujemy Szkole Podstawowej nr 14 z Tomaszowa Mazowieckiego, która aktywnie zaangażowała się w program i zebrała imponującą masę elektrośmieci. Dziękujemy Pani Małgorzacie Maleszce – szkolnej koordynator programu za wkład wniesiony w  realizację akcji zbierania elektrośmieci.

Mamy nadzieję, że uczniowie nadal będą wykazywać się ekologicznymi postawami i selektywnie segregować elektrośmieci.