Nowe firmy pożyczkowe często poszukiwane!

654
Te nowe firmy, aby wyróżnić się na rynku, oferują między innymi pożyczki dla osób w młodym wieku czy też pierwsze pożyczki bezpłatnie.

W Polsce funkcjonuje obecnie ponad 70 firm pozabankowych, które udzielają tzw. chwilówek, czyli szybkich pożyczek gotówkowych, o stosunkowo krótkim okresie finansowania. Nadal jednak powstają nowe instytucje, o różnym modelu biznesowym. Te nowe firmy, aby wyróżnić się na rynku, oferują między innymi pożyczki dla osób w młodym wieku czy też pierwsze pożyczki bezpłatnie.

 
Wymagania wiekowe pożyczkodawców

Wiele firm pozabankowych, m.in. firma Vivus.pl, czy Tani Kredyt udziela pożyczek chwilówek wyłącznie osobom, które mają 20-21 lat. Absolutnym warunkiem zarówno dla banków, jak i firm działających w sektorze pozabankowym jest udzielanie zobowiązań tylko klientom, którzy posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. W Polsce taką zdolność uzyskuje się po osiągnięciu pełnoletniości, czyli 18 lat.

Według Kodeksu cywilnego, każda osoba rodzi się ze zdolnością prawną, ale nie ze zdolnością do czynności prawnych. Ta wedle art. 11 Kodeksu cywilnego nabywana jest z chwilą uzyskania pełnoletniości, a więc (art. 10 K.C.):

 • z chwilą ukończenia osiemnastu lat;

 • poprzez zawarcie małżeństwa.


Osoba pełnoletnia w wielu przypadkach nie będzie mogła zaciągnąć pożyczki w firmie udzielającej pożyczek chwilówek. Tylko wybrani pożyczkodawcy nie podwyższają kryterium wiekowego potencjalnym klientom. Warto sprawdzić najnowsze oferty na pożyczki od 18 lat na chwilovka.pl i poznać firmy, które dają taką możliwość. W rankingu znalazły się 4 propozycje firm pożyczkowych, które nie boją się młodych dłużników:

 • Wonga.com – pożyczka w kwocie do 1500 zł na okres do 60 dni, z kosztem rzędu 10 zł w skali roku i RRSO 8,39 proc.

 • Pandamoney.pl – pożyczka w kwocie do 1800 zł, na maksymalnie 30 dni i RRSO 219 proc. Dla pożyczki rzędu 500 zł koszt dla pożyczkobiorcy wynosi 50 zł.

 • Credit Star – pożyczka w kwocie maksymalnie 1000 zł na 30 dni, z RRSO 1732,08 proc. Przy pożyczce na kwotę 500 zł pożyczkobiorca oddaje firmie pożyczkowej o 135 zł więcej.

 • Kredito24 – pożyczka na maksymalnie 3000 zł, na okres do 30 dni z RRSO 2334 proc. Pożyczka na kwotę 500 zł generuje koszt rzędu 150 zł.


Osiemnastolatki nie pożyczą za darmo


Niestety, żadna z działających obecnie na polskim rynku pozabankowych firm pożyczkowych nie udziela osobom w wieku 18 lat pożyczek bezpłatnie. Darmowe chwilówki w rankingu chwilovka.pl są przeznaczone dla klientów w wieku od 20 lub 21 lat wzwyż. Poniżej przedstawiamy kilka ofert – wskazując maksymalny okres i kwotę darmowej pożyczki:

 • Tani Kredyt – na 30 dni i kwotę 1700 zł;

 • Filarum.pl – na 30 dni i kwotę 1000 zł;

 • Net Credit – na 30 dni i kwotę 2000 zł;

 • Alfa Kredyt – na 30 dni i kwotę 1000 zł;

 • Vivus – na 30 dni i kwotę 1600 zł.


Chcąc zaciągnąć darmową, pierwszą pożyczkę trzeba spełnić wymagania pożyczkodawcy oraz dokonać weryfikacji tożsamości.