Złota płyta dla II Liceum Ogólnoksztacącego w Tomaszowie Mazowieckim

586
Konkurs został zorganizowany przez eska.tv i polegał na zrobieniu teledysku do piosenki Sarsy "Naucz mnie". Jury, po ocenieniu około 150 nadesłanych z całej Polski prac, wyłoniło finałową dziewiątkę, w której znalazł się również filmik z II LO. Sukces jest tym większy, iż zostaliśmy jedynymi finalistami z województwa łódzkiego!
Przypomnijmy, że w listopadzie II m-f wzięła udział w konkursie Dziennika Łódzkiego "Najbardziej Kreatywna Klasa Województwa Łódzkiego" pod honorowym patronatem europosła Jacka Saryusz – Wolskiego i zajęła szóste miejsce w województwie, a pierwsze w Tomaszowie, pokonując aż 80 klas!
Uczniowie z II m-f są najlepszym przykładem tego, że wybór II Liceum Ogólnokształcącego był jedynym słusznym, ponieważ szkoła ta daje ogromne możliwości. Od początku nauki w szkole każdy z nich miał szansę na wykazanie się w różnych dziedzinach – zarówno naukowych, jak i sportowych, literackich czy muzycznych. Zgranie klasy w połączeniu z rozwijanymi (z pomocą nauczycieli i wychowawcy – mgra Dariusza Lisa) talentami pozwoliły tej klasie na osiągnięcie wielu celów i zrobienie czegoś więcej, czegoś ponad program. Od malowania płotu tomaszowskiego schroniska, zorganizowaniu niezapomnianej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej – Stefany 2016 "Noc w muzeum", przez różne filmiki i teledyski z okazji Dnia Chłopaka czy Dnia Kobiet, po sukcesy w konkursach takich jak Sci – Tech, konkurs na piosenkę ekologiczną czy chociażby szkolny Dzień Narodów, II m-f pięła się coraz wyżej, swoją wartość i motywację budując na bezbłędnych relacjach między poszczególnymi uczniami i wychowawcą oraz na poczuciu przynależności.

"Nigdy jeszcze tak nie miałem, w II LO i w tej klasie czuję się jakbym był właśnie w odpowiednim miejscu. Wszyscy rozumiemy się nawzajem doskonale, nikt nie ma do nikogo pretensji, mamy podobne poczucie humoru. Dzielę z tymi ludźmi najlepsze lata życia i nie zamieniłbym tego na nic" – mówi Wiktor, uczeń II m-f.

"Atmosfera w tej szkole jest idealna do rozwijania się, a w klasie motywujemy się nawzajem do wychodzenia poza sferę szkoły i różne działania charytatywne czy społeczne. To wspaniałe, ponieważ chcąc nie chcąc nie poddajesz się rutynie" – dodaje koleżanka Daria.

Jak widać II LO to, nie tylko nauka, nie tylko dobre oceny, ale również wspaniała i przyjazna atmosfera oraz poczucie przynależności, które pozwalają młodzieży na osiągnięcie sukcesów i prawidłowy rozwój, dlatego życzymy każdej osobie, żeby znalazła się w podobnej klasie i oczywiście w II LO.