Konkurs recytatorski podsumowany

1599
Uroczystość prowadzili opiekunka Samorządu Uczniowskiego mgr Katarzyna Kozioł – Machel oraz przewodniczący SU Błażej Olchowik. Oprócz laureatów i ich opiekunów w gali wzięli również udział przedstawiciele władz, Pani Barbara Robak, członkini Zarządu Powiatu oraz Pan Andrzej Kowalik, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu UM. Podczas swoich wystąpień przedstawiciele władz samorządowych gratulowali laureatom oraz ich opiekunom, podkreślając zasadność organizacji tego typu konkursu, który nie tylko rozwija umiejętności interpersonalne i recytatorskie w językach obcych, lecz przede wszystkim zachęca do ich nauki języków, dzięki czemu przed młodymi ludźmi otwierają się zupełnie nowe możliwości rozwijania kariery zawodowej. Skierowali również ciepłe słowa do dyrekcji naszego liceum, zwracając uwagę na bardzo wysoki poziom organizowanych przez szkołę konkursów i uroczystości szkolnych.
Całą uroczystość uświetniły występy utalentowanych uczniów II LO. Mogliśmy posłuchać gry na saksofonie Bartka Żyłki z III m-ch, Marta Piasta z II b-ch i Ola Banasiak z I men zaprezentowały nam swoje umiejętności wokalne, a Kamil Olczyk z II hum zaprezentował się w tańcu nowoczesnym.
Jeszcze raz gratulujemy laureatom i ich opiekunom i dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali sił w naszym konkursie. Za rok już 5 jubileuszowa edycja konkursu, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.