Czy drogie wakacje na pewno są lepsze?

1141

Do wakacji zostało jeszcze mnóstwo czasu, chociaż kto powiedział, że trzeba czekać do czerwca? Urlop od zajęć na uczelni bądź pracy można wziąć w każdej chwili, przysługuje nam przecież prawo do odpoczynku. Poza tym już niedługo rozpoczną się ferie, także na pewno wygospodarujemy kilka dni wolnego. Główny dylemat to miejsce wycieczki. Zazwyczaj jest ono zależne od naszych indywidualnych preferencji, jedni wolą wycieczki zagraniczne, inni zdecydowanie lepiej czują się w kraju. Przeanalizujmy więc jakie powinny być nasze idealne wakacje.

Wyjazd zorganizowany

Wyjazdy zorganizowane cieszą się dużą popularnością. Na urlopie najchętniej odpoczywamy i nie chce nam się zajmować żadnymi formalnościami. Udanie się do biura podroży i wykupienie w nim wycieczki jest więc rozwiązaniem bardzo wygodnym. Polacy mimo, że są skłonni poświęcić większą kwotą na wyjazd urlopowy, to jednak nie znoszą przepłacać. Wypatrują więc często ciekawych promocji. Utarło się przekonanie, że droższe wycieczki są znacznie lepsze, gdyż wiążą się z wyższym standardem samej obsługi, jak również zakwaterowania. Nie do końca zgodne jest to z prawdą. Być może faktycznie takie twierdzenie ma rację bytu w sytuacji kiedy wykupujemy wycieczkę zorganizowaną w biurze podróży. Wyższe koszty nie biorą się przecież znikąd i przeważnie są powiązane z lepszym poziomem hotelu. Zakwaterowania w hotelu, który posiada 3 gwiazdki będzie przecież tańsze od noclegu w hotelu 5 gwiazdkowym. Zdarza się jednakże, że różnica pomiędzy trzema, a czterema gwiazdkami jest praktycznie niewidoczna. Miejscowe odznaczenia mogą także nieco odbiegać od standardów europejskich.

Jak możemy zaoszczędzić?

Rezerwacja hotelu na własną rękę może okazać się dla nas bardzo korzystna przypomina portal travelowo.pl – noclegi. Najprawdopodobniej będziemy mogli liczyć wtedy na niższą cenę, chociaż wszystko zależy od okresu, w którym mamy zamiar dokonać rezerwacji. Czasami lepiej poczekać na ciekawe promocje aby nie przepłacić. Z pewnością lepiej wyjdziemy również na rezerwacji tanich linii lotniczych, choć w tym przypadku najtańsze bilety dotyczą głównie bagażu podręcznego, który może okazać się niewystarczający podczas dłuższego pobytu. Posiłki możemy wykupić w hotelu bądź przygotowywać samemu, pod warunkiem, że upewnimy się wcześniej, iż ceny w sklepach są stosunkowo niskie.

Kierunki podróży

Im dalej, tym drożej, wydaje się to logiczne. Zależy zatem co najbardziej chcielibyśmy zobaczyć. Fakt, że najtańsze wycieczki organizowane są do bardzo popularnych regionów turystycznych, gdzie zapewne będą tłumy. Najchętniej odwiedzane kraje w okresie wakacyjnym to przede wszystkim Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Turcja i Tunezja. Jedne z droższych wycieczek to te do krajów egzotycznych. Jeżeli więc chcemy odwiedzić Teneryfę, Dominikanę, Zanzibar czy Bali to będziemy musieli wydać przynajmniej od 4 tysięcy złotych za osobę, a w zależności od kierunku podróży cena ta może być nawet dwa razy wyższa.

Wydaje się jednak, że to nie cena świadczy o jakości wycieczki. Dużo zależy od naszego nastawienia i oczekiwań.