Kornacki, Orzechowski i Klakla zawodnikami Lechii!

769

Zarząd Lechii Tomaszów Mazowiecki przed startem ligowych rozgrywek nowego sezonu I grupy III ligi sfinalizował kolejne trzy transfery. Nowymi zawodnikami naszego klubu zostali: Piotr Kornacki (na zdjęciu), Mateusz Klakla oraz Przemysław Orzechowski. Pierwszy z nich przeszedł na zasadzie transferu definitywnego natomiast Klakla i Orzechowski zostali wypożyczeni na jeden rok.

Pierwszy zawodnik ma za sobą bardzo bogatą karierę zawodniczą. Swoją przygodę z futbolem Piotr Kornacki rozpoczął w Beniaminku Radom, a następnie miał bardzo krótki epizod w Wulkanie Zakrzew. Z niego 27-latek przeniósł się do GKS Bełchatów, gdzie występował w Młodej Ekstraklasie. W sezonie 2009/2010 piłkarz przeszedł do Radomiaka Radom, w którego barwach występował w III lidze łódzko-mazowieckiej. Wystąpił wtedy w 48 meczach, aż 35 razy wybiegając w pierwszej jedenastce co daje w sumie około 3272 minut na murawie. Po dwóch latach Kornacki przeniósł się do pierwszoligowej Polonii Bytom, w której na zapleczu Ekstraklasy wziął udział w dziewięciu meczach. W rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 piłkarz reprezentował barwy trzecioligowego Orła Wierzbica. Następnie Piotr Kornacki przeniósł się do Radomiaka Radom, gdzie przez dwa sezony rywalizował w II lidze. Wystąpił w 43 meczach radomian strzelając siedem bramek. Później 27-latek przeniósł się do Pilicy Białobrzegi, a po rundzie do Oskara Przysucha.

Drugi piłkarz to młodzieżowiec. Mateusz Klakla rozpoczął piłkarskie zmagania w Odrze Chojna, z której przeniósł się do juniorskiej drużyny Pogoni Szczecin. Następnie reprezentował barwy Hutnika Szczecin, a następnie Świtu Skolwin Szczecin, z którego najpierw został wypożyczony do Energetyka Gryfino i Mokrzycka Mokryn.

Trzeci zawodnik również jest młodzieżowcem i do naszego zespołu został wypożyczony z czwartoligowej Tomasovii Tomaszów Lubelski. To właśnie w tym zespole Przemysław Orzechowski występuje od ośmiu sezonów. Najpierw skrzydłowy pomocnik występował w zespole juniorskim, a następnie został włączony do drużyny seniorów, z którą występował przez dłuższy czas w III lidze.