Michał Wałęsiak asystentem trenera Bogdana Jóźwiaka

761

Trener Lechii Tomaszów Mazowiecki Bogdan Jóźwiak ma swojego asystenta. Tą funkcję pełni już oficjalnie Michał Wałęsiak, który zastąpił na tym stanowisku Marcina Pogorzałę. Michał bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich obowiązków i wprowadził do szatni mnóstwo pozytywnej energii.

Jako zawodnik Michał Wałęsiak jest wychowankiem LKS Lubochnia, w którym występował przez kilka lat. W międzyczasie w barwach zespołu Akademii Obrony Narodowej Warszawa został Akademickim Wicemistrzem Polski. W roli szkoleniowca Michał pracował głównie z młodzieżą. Obecnie prowadzi grupę młodzieżową rocznika 2001 Mazovii Tomaszów Mazowiecki. Michał jest również w trakcie studiów magisterskich na kierunku trener przygotowania motorycznego w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie w Warszawie.

Nowy asystent został polecony zarządowi klubu przez Marcina Pogorzałę, który z przyczyn osobistych musiał zrezygnować z pełnionej funkcji. Michał dołączył do zespołu w trakcie przygotowań na okres próbny. Bardzo dobrze wywiązał się z powierzonych zadań i został oficjalnie asystentem trenera Bogdana Jóźwiaka. Do głównych obowiązków nowego asystenta należeć będzie przede wszystkim: analiza gry najbliższych rywali, przeprowadzanie rozgrzewki i rozruchu oraz wspieranie reszty sztabu szkoleniowego.

Witamy na pokładzie i liczymy na owocną współpracę!

Autor: www.lechia1923.pl